פרס להנצחת נשיאים וראשי ממשלות לשלמה נקדימון

הפרס יוענק לנקדימון על מחקרו העוסק בפועלו הביטחוני והדיפלומטי של הנשיא השישי חיים הרצוג. זוכים נוספים: רפי מן וחברת "900 מטר הפקות"

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

פרס נשיא המדינה ופרס ראש הממשלה להנצחת נשיאי ישראל וראשי ממשלותיה שהלכו לעולמם יוענקו בשבוע הבא לשלמה נקדימון, על מחקרו העוסק בפועלו הביטחוני והדיפלומטי של הנשיא השישי חיים הרצוג בתקופת המדינה שבדרך. מחקרו של נקדימון מאיר פרקים לא ידועים בפרשת חייו של הרצוג, וחושף את הדרכים היצירתיות והבלתי שגרתיות שבהן נקט הרצוג בתחום הדיפלומטי והמודיעיני להשגת יעדים אסטרטגיים של היישוב העברי באותן שנים מכריעות של טרום המדינה ואחריהן.

נקדימון הוא עיתונאי, סופר וחוקר, העוסק בתולדות מדינת ישראל ובפרשיות ביטחוניות ואסטרטגיות, שבחלקן היו עלומות וראו אור בספריו.

שלמה נקדימון
שלמה נקדימון

פרס נוסף יוענק לד"ר רפי מן על ספרו "המנהיג והתקשורת – דוד בן גוריון והמאבק על המרחב הציבורי 1948 – 1963". הספר הוא פרי מחקר יסודי וחדשני המעיר פן חדש בדמותו של בן גוריון ופעילותו ותרומתו להתפתחות הדמוקרטיה בשנותיה הראשונות של ישראל.

כן יוענק הפרס לחברת "900 מטר הפקות בע"מ" בניהולם של נדב בן ישראל, רובין גרונוול ועזרי קידר על הסרט "בן גוריון מארח", מיצג אנימציה היסטורי שבאמצעותו נחשפים הצופים לתולדות חייו, להכרעות החשובות שקיבל, להשקפת עולמו ולחזון יישוב הנגב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ