טלי ליפקין שחק התלוננה והספר ירד מהמדף

המהדורה הראשונה של הספר “מילים בסוף הדרך – הספדים ישראליים” הורדה מהמדפים לאחר שהתברר כי ההספד של טלי ליפקין שחק על בעלה נכלל בו ללא אישורה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

הוצאת ידיעות ספרים אספה מהחנויות את ספרה של ד"ר תמר ברוש "מילים בסוף הדרך – הספדים ישראליים" לאחר שהתברר כי ברוש הכניסה לספר את ההספד שנשאה טלי ליפקין שחק בהלוויתו של בעלה אמנון ליפקין שחק וזאת מבלי שנתקבל אישורה לכך.

"נודע לי דבר פרסום ההספד שלי רק אחרי שהספר יצא, כשהוא כבר היה על המדפים", אמרה ליפקין שחק ל”הארץ”. "לא ראיתי את זה כדי לדעת אם ההספד מצוטט במדויק, או אם הביוגרפיות שלנו מדויקות. אמרו לי שאפילו הביוגרפיות כתובות ברשלנות. אין לי עניין לפרט את הנימוקים של העורכת תמר ברוש שצילצלה להתנצל ולהסביר את עצמה, היא יכולה לדבר בשם עצמה. אני יכולה רק לומר שמבחינתי זאת היתה חוויה פוגעת וכואבת. אילו היו מבקשים את רשותי מראש לא הייתי מסכימה לפרסום ההספד הזה בספר. ההתנגדות שלי והתביעה החד משמעית שלי לסלק את המהדורה הזאת מן המדפים ולגנוז אותה היא תביעה שאיננה קנטרנית או קטנונית או תוצאה של הפגיעה אלא גם עניינית, בדעה צלולה וכואבת. אני לא מעוניינת ולא מוכנה שהדברים שאמרתי בהלווייה לאמנון יכתבו בספר".

מהוצאת ידיעות ספרים מסרו כי הם מצרים על עוגמת הנפש שנגרמה לטלי ליפקין שחק וכי בנסיבות אלה החליטו במשותף להסיר את ההספד מהספר. כמו כן מסרו כי הספר יצא מחדש ב-1 ביוני.

ד"ר תמר ברוש סיפרה אתמול על הנסיבות שהובילו לפרסום ההספד. "כשהספר כבר היה ממש מוכן לדפוס היה ההספד היפה והמרגש, החד פעמי של טלי ליפקין שחק ששודר בכל כלי התקשורת ועד היום מופיע באינטרנט, זה הדבר הכי גלוי והכי חשוף. בכל ספר כזה של מנהיגים ואנשי רוח חשובים יש מעט נשים, כי נשים לא מככבות בתקשורת ולא בתרבות. בדרך כלל הגברים מספידים. בתור אשה ובתור מי שהתרגשה מההספד הזה חשבתי שהוא יכול לתת גם לנשים מודל להספד ראוי ומרגש וחשוב. נכנסתי ליוטיוב והוצאתי אותו מלה במלה. עשינו בדיקה לגבי הביוגרפיות של אמנון ושל טלי וזה נכנס לספר בחיפזון. כששאלתי בהוצאה אם לא צריך לבקש רשות אמרו לי שזה פאבליק דומיין (רשות הציבור), וזאת היתה טעות”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ