פרס “נתן” הניו־יורקי לספרו של העיתונאי ארי שביט

ספרו של עיתונאי "הארץ", “My promised Land”, יראה אור גם בעברית בסוף השנה

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

בסוף השבוע האחרון הוענק בניו יורק פרס נתן, מטעם קרן נתן, לעיתונאי ארי שביט ולספרו “My promised Land”, העומד לצאת לאור בנובמבר 2013 בהוצאת רנדום האוז.

בספר מספר שביט, עיתונאי “הארץ”, את הסיפור הישראלי תוך שילוב של תובנות היסטוריות ופוליטיות עם ראיונות נדירים, חוויות רגשיות ומסע חיפוש אישי.

ארי שביט

חבר השופטים, שכלל שלושה מהעיתונאים המובילים בארצות הברית - ג׳ף גולדברג מ”האטלנטיק”, דיוויד ברוקס מה”ניו־יורק טיימס” ועורך ה”ניו־ריפבליק” פרנק פור - קבע כי ספרו של שביט הוא החשוב ביותר על ישראל שנכתב על ידי ישראלי בשנים האחרונות. קרן נתן תשקיע 50 אלף דולר בניסיון חסר תקדים לקדם את הספר בקרב קהל אמריקאי רחב.

קרן נתן נוסדה בשנת 2002 בניו יורק על ידי אנשי עסקים יהודים צעירים שהחליטו לייסד פרס לספר עיון שטרם ראה אור ויכול לייצר שיח חדש על חיים יהודים או ישראלים. הפרס מחולק לשניים: 15 אלף דולר ניתנים לסופר לשימוש בזמן הכתיבה, ועד 35 אלף דולר מוקצים לצורך יחסי ציבור והפצה של הספר. בוועד הפרס ישבו : דיויד ברוקס, פרנקלין פויר, ג’פרי גולדברג, מתיו הילזיק, סימון ליפסקר, טלי רוזנבלט־כהן, טלי פרהדיאן ויינשטיין.

הגירסה העברית של הספר, שנכתב במהלך חמש שנים, תופיע בסוף השנה בהוצאת כנרת זמורה ביתן. במקביל יתפרסם הספר בקנדה, בריטניה, הולנד, איטליה, אוסטרליה, ניו זילנד ומדינות רבות נוספות. שביט כתב את הספר במקביל באנגלית ובעברית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ