פרס קוגל לספרות יוענק לאילן שיינפלד

הפרס מוענק אחת לשנתיים מטעם עיריית חולון. שיינפלד יקבל מענק בסך 25 אלף שקל. פרסים משניים יוענקו לשמי זרחין ויוסף כהן אלרן

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיה סלע
מיה סלע

הסופר אילן שיינפלד הוא הזוכה במקום הראשון בפרס קוגל לספרות יפה המוענק מטעם עיריית חולון ויקבל סכום של 25 אלף שקל. הפרס מוענק אחת לשנתיים ליוצרים מתחום הפרוזה והשירה.

לתחרות, שנערכת על ידי עיריית חולון בשיתוף אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל, הוגשו 79 ספרים. צוות השופטים, שכלל את בלפור חקק (יו"ר), ד"ר אורה עשהאל ושושנה ויג, החליט פה אחד על הענקת הפרס הראשון לסופר אילן שיינפלד על ספרו "כשהמתים חזרו" שראה אור בהוצאת כנרת זמורה ביתן. שיינפלד כבר זכה בפרס קוגל בשנת 1988, על ספר שיריו "טורים לרע בפרידה".

עוד נמסר כי בשל רמתם הגבוהה של הספרים שהוגשו לתחרות, החליטה ועדת השופטים להעניק פרסים נוספים: הפרס השני, בסך 7,500 שקל, יוענק לבמאי הקולנוע שמי זרחין על ספרו הראשון "עד שיום אחד" בהוצאת כתר והפרס השלישי, 5,000 שקל, יוענק לסופר יוסף כהן אלרן על ספרו "והמלאכים שותקים" בהוצאת צבעונים.

בנימוקים לפרס כתבו השופטים כי ספרו של שיינפלד הוא ספר אמיץ "שמתחבר אל המורשת התרבותית היהודית שנוצרה בגלות. הוא מנסה להתחבר אליה מזווית בלתי צפויה... בשעה שהספרות העברית החדשה סוגדת לפעמים לתרבות הקלילה, מהדירה ומאדירה ספרים שיש בהם התייחסות להוויה הישראלית העכשווית ללא התעמקות בעברו של העם, בוחר הסופר אילן שיינפלד להתעמק בסוגיות מהותיות שקשורות לאמונתו. שיינפלד שב באמצעות הרומן אל מחוזות הקשורים לשורשיו הרוחניים".

אילן שיינפלדצילום: דיןדין

השופטים משבחים את כתיבתו של שיינפלד ומגדירים אותה כ"כתיבה מגוונת: הוא משלב בין סוגות שונות. יש ברומן לא פעם סיפורים פיקרסקיים (סיפורי מסע), סאגה - משפחה וסיפור פסיכולוגי. מורכבותו של הספר מציבה את שיינפלד בין כותבי הפרוזה הטובים שצמחו כאן בשנים האחרונות".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ