מחבר רומן הפשע החדש התברר כפסבדונים של ג’יי. קיי רולינג

רומן פשע, שהתקבל יפה על ידי הביקורת, הוצג כרומן הביכורים של רוברט גלבריית, אך בירור של ”סאנדיי טיימס“ העלה שמי שכתב את הספר היא רולינג

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

רוברט גלבריית הוא הפסבדונים שבחרה לעצמה הסופרת ג'יי.קיי רולינג כשהוציאה לאור רומן פשע שהתקבל יפה על ידי הביקורת. הספר, “Cuckoo's Calling”, הוצג כרומן ביכורים של גלבריית, שעליו נאמר כי הוא אדם עם רקע בשירותים החשאיים, הצבאיים והאזרחיים. המבקרים החמיאו והכריזו שמדובר בכוכב עולה בז'אנר. ב”גרדיאן” נכתב על הספר רק בשבוע שעבר כי הוא אוחז במיטב של ספרות המסתורין, "הכתיבה שלו מזכירה לי למה אני אוהבת את הז'אנר הזה", כתבה ואל מקדרמיד.

אבל היה מי שחשד שהספר קצת מגובש מכדי להיות רומן ביכורים. ה”סאנדיי טיימס“ החליט לחקור בפרשת המתח ולחשוף את הזהות האמיתית של רוברט גלבריית. רולינג הביעה את צערה על כך שנחשפה ואמרה כי היו לה תקוות שהדבר יישמר בסוד זמן ארוך יותר "כי להיות רוברט גלבריית היתה חוויה כל כך משחררת. זה היה נפלא לפרסם ספר בלי פרסום ובלי ציפיות, וזה היה עונג צרוף לקבל פידבק תחת שם אחר".

רולינג. דף חדש?צילום: אי-פי

הספר ראה אור בחודש אפריל האחרון ומכר מאז 1,500 עותקים בכריכה קשה. סדרת הספרים “הארי פוטר” שפירסמה רולינג נמכרה עד היום ב 237 מיליון פאונד. כאשר נחשפה העובדה שרולינג היא שכתבה את הספר, הוא זינק מיד למקום השלישי בטבלת המכירות של אמזון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ