רולינג תקבל פיצויים בעקבות פרשת הפסבדונים

משרד עורכי הדין שממנו יצאה ההדלפה כי רולינג חיברה ספר בשם בדוי התנצל בפניה על החשיפה וישלם את הוצאות המשפט

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

הסופרת הבריטית ג'יי־קי רולינג החלה בהליכים משפטיים בבית המשפט בלונדון נגד כריס גוסאג', עורך דין שותף במשרד עורכי הדין ראסלס, ונגד חברתו ג'ודית קאלגרי. עורכת הדין שלה אמרה לשופט שרולינג נחשפה בעיתון “סאנדיי טיימס” כסופרת שכתבה את רומן הפשע “Cuckoo’s Calling” שפורסם תחת שמו של רוברט גלבריית. כמה ימים לאחר מכן התקשרו מחברת עורכי הדין שלה והודו כי היה זה גוסאג' שהסגיר את המידע הסודי בשיחת רעים עם קאלגרי, שמיהרה בתורה להעביר את המידע לעיתונאי בטוויטר.

רולינג עצמה לא נכחה בדיון. עורכת דינה אמרה שהבגידה העמוקה באמון הותירה את רולינג במצוקה ובפחד. משרד עורכי הדין ראסלס וכן גוסאג' וקאלגרי התנצלו על התקרית והחברה הסכימה לפצות את רולינג בהוצאות משפטיות וכן בתרומה שתועבר לקרן לחיילים משוחררים.

עורכת הדין של רולינג אמרה לבית המשפט שהסופרת השתמשה בפסבדונים כדי למנוע מחול שדים של פרסום וציפיות סביב הספר, כמו אלה שליוו את ספריה הקודמים שפירסמה בשמה. היא אמרה שבעקבות החשיפה, רולינג היתה כעוסה ולחוצה מכך שבגדו באמונה והתרגזה על הספקולציות שהושמעו בתקשורת כי ההדלפה על היותה המחברת היתה מהלך שיווקי כדי לקדם את הספר.

ג'יי-קיי רולינגצילום: AFP

רולינג פירסמה הצהרה לאחר הדיון המשפטי ובה אמרה שכל התמלוגים שיתקבלו במשך שלוש השנים הקרובות מהספר החדש יועברו גם הם לקרן לחיילים. את העניין שלה בחיילים הבריטים הסבירה כך: "התרומה לקרן למען החיילים היא בחלקה אות תודה לאנשים שעזרו לי בתחקיר, אבל גם מפני שכתיבת גיבור שהוא חייל ותיק גרמה להעריך ולהבין איך בדיוק הקרן הזאת פועלת בעבור אנשי צבא בדימוס ובעבור משפחותיהם, ועד כמה הם זקוקים לעזרה הזאת". עוד אמרה רולינג שתמיד התכוונה לתרום לקרן מתוך התמלוגים שירוויח רוברט גלבריית מהספר, "אבל לא ציפיתי שהוא יהיה ברשימת רבי המכר שלושה חודשים לאחר הפרסום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ