תרומת ענק לספרייה הלאומית

הספרייה הלאומית קיבלה לאחרונה כתרומה 300 אלף מניות של חברת התרופות טבע. שווי המניות נכון להיום מוערך בכ-42 מיליוני שקלים. את התרומה נתנה בצוואתה נעמי סלומון, נכדתו של יואל משה סלומון

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

באחת התרומות הפרטיות הגדולות בארץ - הספרייה הלאומית קיבלה לאחרונה ירושה יוצאת דופן – 300 אלף מניות של חברת התרופות טבע. שווי המניות נכון להיום מוערך בכ-42 מיליוני שקלים. את התרומה נתנה בצוואתה נעמי סלומון שנפטרה לפני כשנתיים.

סלומון, בת למשפחת סולומון, היא נכדתו של יואל משה סלומון, מייסד פתח תקווה ובתו של חיים סלומון, סגן ראש עיריית ירושלים, חבר הוועד הלאומי וממייסדי חברת טבע. סלומון עצמה היתה משפטנית בכירה במשרד המשפטים. היא עבדה כעוזרת של חמישה יועצים מפשטיים לממשלה: חיים כהן, גדעון האוזר, משה בן זאב, מאיר שמגר ואהרון ברק. במאי 2011 היא הלכה לעולמה בשיבה טובה בגיל 97.

הספרייה הלאומית. תרומה מפתיעהצילום: אמיל סלמן

בצוואתה הורתה סלומון על הקמת הקדש מיוחד בספרייה הלאומית שמטרותיו רכישת כתבי יד מתחומי מדעי היהדות לאוסף הספרייה הלאומית. בתמורה תנציח הספרייה את זכר הוריה של נעמי סלומון, חיים וחנה סלומון בקריאת אוסף היהדות בספרייה הלאומית על שמם.

"בשנים האחרונות הספרייה הלאומית עושה מאמצים משמעותיים להרחיב את אוספיה ולהרחיב את הגישה לנכסי הרוח והתרבות של העם היהודי ומדינת ישראל", אמר מנכ"ל הספרייה, אורן וינברג, "התרומה היא ביטוי להכרה הגוברת מצד תורמים פרטיים, קרנות וגופים שונים לחשיבותה של הספריה הלאומית במרחב התרבותי של מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ