מאה אנשי ספרות פנו לשר החינוך: חזור בך מביטול בחינת הבגרות בתחום

החותמים על המכתב, בהם החוקר דן מירון, המו"ל מנחם פרי, הסופרת אורלי קסטל בלום והמשוררת טל ניצן, דורשים גם מח"כ עמרם מצנע לכנס את ועדת החינוך לדון בנושא

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

כמאה משוררים, סופרים, וחוקרי ספרות חתומים על מכתב שנשלח לשר החינוך, שי פירון, ובו הם מסתייגים מהכוונה לבטל את בחינת הבגרות בספרות. כמו כן נשלח מכתב ליו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, ח"כ עמרם מצנע, בבקשה שיכנס את הוועדה לשם בחינת מצב לימוד מקצוע הספרות ויקיים דיון על כוונת המשרד לבטל את בחינת הבגרות בספרות.

בין החתומים על המכתב: פרופ' דן מירון, פרופ' ניסים קלדרון, פרופ' יגאל שוורץ, אורלי קסטל בלום, פרופ' מנחם פרי, פרופ' אריאל הירשפלד, פרופ' שמעון זנדבנק, פרופ' חנן חבר, פרופ' זהר שביט, ד"ר דרור בורשטיין, דורית רביניאן, טל ניצן, פרופ' מיכאל גלוזמן, חדוה הרכבי ופרופ' יוחאי אופנהיימר.

אורלי קסטל בלום. מגן מפני בערותצילום: אלכס ליבק

בין השאר כותבים הפונים במכתב, כי "בחינות הבגרות בספרות נותרו מהמגינים האחרונים של התרבות הישראלית מפני בורות ובערות. החשיבות בלימודי ספרות היא בפיתוח האדם הישראלי, יכולותיו ואופקי חשיבתו, לרבות עושר ועומק שפתו וקריאתו, ויצירת מסד תרבותי ישראלי וכלל־עולמי.

"הספרות מסייעת בגיבוש כלים להתמודדות עם התלבטויות אישיות, מוסריות וחברתיות. זלזול מוסדי בחשיבות מקצוע כספרות שווה לזלזול בהתפתחות אזרח משכיל, יצירתי ובעל כושר ביטוי".

פרופ' דן מירון. זלזול בהשכלהצילום: דניאל בר און

החותמים מבקשים מהשר לגנוז את התוכנית לביטול בחינת הבגרות בספרות: "במקום נסיגה, אנו מבקשים פיתוח וקידום: לדעתנו יש להעמיק את לימודי הספרות במערכת החינוך ולהופכם למעשירים וחווייתיים יותר".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ