סרט תיעודי: התגלו ספרים חדשים של ג'יי.די סלינג’ר

סלינג'ר הפסיק לפרסם לפני עשרות שנים, אך במהלכן נטען כי למעשה לא הפסיק לכתוב. לפי סרט דוקומנטרי חדש עליו אחד מהספרים החדשים ייקרא "משפחת גלאס" ויהיו בו חמישה סיפורים חדשים על המשפחה הסלינג'רית

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
מיה סלע
מיה סלע

לפי פרויקט חדש הכולל סרט דוקומנטרי וספר בשם "סלינג'ר", על הסופר ג'יי.די סלינג'ר שמת בשנת 2010 בגיל 91, חמישה ספרים חדשים של הסופר יראו אור החל משנת 2015. אחד מהספרים ייקרא "משפחת גלאס" ויהיו בו חמישה סיפורים חדשים על המשפחה הסלינג'רית, עליה כתב סלינג’ר את "פראני וזואי". ספר נוסף יהיה על הודנטה - הפילוסופיה הדתית של ההינדואיזם שסלינג'ר היה קשור בה.

כמו כן בעיזבון יש רומן המתרחש בתקופת מלחמת העולם השנייה ומבוסס על הנישואים הראשונים של סלינג'ר.

סלינג'ר הפסיק לפרסם לפני עשרות שנים, אך במהלכן נטען כי למעשה לא הפסיק לכתוב. בנו מתיו סלינג'ר, שאחראי על העיזבון של אביו, סירב לאשר את הפרטים העולים מהסרט. נראה שהבן ממשיך במסורת המסתורין של אביו. בראיון שהעניק מוקדם יותר השנה טען סלינג'ר הבן שהוא סקפטי לגבי האפשרות שהסרט התיעודי החדש יעמיק את הבנת הציבור לגבי אביו.

סלינג'ר ואמילי מקסוול, אשת חברו ועורכו בניו יורקר. מתוך הדוקומנטריצילום: אי-פי

את הסרט (לחצו כאן למטה לצפייה בטריילר) ביים שיין סלרנו, שחקר את הנושא במשך תשע שנים, והספר נכתב יחד עם דייוויד שילדס ויראה אור בהוצאת סיימון ושוסטר. השניים נמצאים כרגע במסע יחסי ציבור לסרט, שיעלה לאקרנים ב-6 בספטמבר, ולכן משחררים מעט גילויים חדשים שיופיעו בו. למשל עובדות לגבי נישואיו הראשונים של סלינג'ר, שנישא אחרי מלחמת העולם השנייה לאזרחית גרמנייה בתקופה בה סלינג'ר עבד כסוכן ביון שניסה לאתר נאצים שהסתתרו בארה”ב.

לפי הספר עלה חשד כי אשתו הראשונה היתה מודיעה של הגסטפו, וכי שבועות אחרי שהתחתנו היא מצאה כרטיס טיסה חזרה לגרמניה על צלחת ארוחת הבוקר שלה.

עוד פרשת אהבים שעשויה לעורר הדים היא יחסיו של סלינג'ר עם ג'ין מילר, נערה בת 14 שפגש אחרי המלחמה על החוף בפלורידה. במשך שנים התכתבו השניים, ובילו זמן יחד בניו יורק, ובסופו של דבר היה ביניהם גם קשר פיסי קצר. מילר אמרה בראיון לסרט ולספר שסלינג'ר זרק אותה יום אחרי הפעם הראשונה בו קיימו יחסי מין. עוד סיפרה שהיתה השראה ל"לאסמה באהבה ובתיעוב", אחד הסיפורים הקצרים של סלינג'ר. "הוא אמר לי שלא היה יכול לכתוב את 'אסמה' לולא פגש אותי", אמרה מילר.

הסרט התיעודי "סלינג'ר" יוקרן בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה בסוכות.

תגובות