כריסטיאנה פ' מוציאה ספר המשך לאוטוביוגרפיה השערורייתית שלה

הספר הראשון נמכר במיליוני עותקים ועובד ב-1981 לסרט עם מוסיקה של דייוויד בואי. ספרה החדש סוקר את הזוהר בעקבות הפרסום ואת אי־יכולתה להיגמל מסמים

אבנר שפירא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבנר שפירא

הידוענית הגרמנייה כריסטיאנה פלשרינוב, המוכרת יותר בכינוי כריסטיאנה פ', מוציאה ספר המשך לאוטוביוגרפיה השערורייתית שלה, שתיארה את חוויותיה כנערה נרקומנית בברלין בשנות ה-70. פלשרינוב, בת 51, מספרת בספרה החדש על התמודדותה הממושכת עם התמכרותה לסמים ועם התהילה שזכתה לה אחרי פרסום הספר "אני כריסטיאנה פ'” מ-1979; הספר עובד ב-1981 לסרט מצליח, בבימוי יולי אדל.

הספר הראשון, שנמכר במיליוני עותקים ברחבי העולם (ותורגם לעברית על ידי גדעון טורי, הוצאת אדם, 1982), נהפך לספר פולחן בקרב צעירים וגם זכה לאהדה בקרב מורים ומחנכים. הוא שפך אור על נגע הסמים בקרב ילדים ונערים במערב ברלין דרך סיפורה של פלשרינוב, שהחלה להשתמש בחשיש בגיל 12 ובהרואין בגיל 13 ואחר כך הידרדרה לזנות. בעקבות הצלחת הספר והסרט, שהפסקול שלו נכתב על ידי דייוויד בואי, נהפכה פלשרינוב לשחקנית ולזמרת, אך לא נחלה הצלחה רבה בתחומים אלה.

כריסטיאנה פלשרינוב במסיבת עיתונאים בפרנקפורט, גרמניה, ביום שישי האחרון, עם הופעת ספרה החדשצילום: AFP

ספרה החדש, “החיים השניים שלי" - שכתבה יחד עם העיתונאית סוניה פוקוביץ' ופורסם בשבוע שעבר בהוצאה הגרמנית Levante - מבקש להשלים את תיאור קורותיה. פלשרינוב, המתגוררת בברלין, מספרת בו על ניסיונות הגמילה הרבים שלה מהסמים, על רגעי הזוהר שחוותה בעקבות הפרסום ועל היכרותה עם מוזיקאים וכוכבי קולנוע, על התקופה שעזבה את גרמניה וחיתה ביוון, על עשרת החודשים ששהתה בכלא נשים בעקבות הרשעתה בעבירת סמים ועל ניסיונותיה להיות אם טובה לבנה. הבן, כיום בן 17, נלקח ממנה על ידי רשויות הרווחה לפני חמש שנים והועבר למשפחה אומנת.

בראיון שהעניקה לעיתון הגרמני "דר שפיגל" סיפרה פלשרינוב כי היא ממשיכה לעתים להשתמש בהרואין גם כיום, בצד הטיפול במתאדון הניתן לה זה כ-20 שנה. לדבריה, הספר החדש אינו נושא מסר נגד השימוש בסמים והשפעותיו ההרסניות, אלא מנסה לתאר את חייה במלואם. היא מוטרדת מכך שהעיסוק התקשורתי בה מתמקד רק בשאלת גמילתה מהסמים, “כאילו שאין שום דבר נוסף לומר עלי”. היא הוסיפה שאינה יכולה להיגמל לחלוטין והיא נזקקת לסמים לעתים כדי לברוח מהמציאות. "כנרקומן, אתה לעתים קרובות מרמה את עצמך יותר מאשר את כל האחרים", אמרה. ביחס לימי נעוריה אמרה: "כמעט אף אחד לא היה מאמין אז שאני עדיין אהיה כאן היום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ