רותו מודן וירמי פינקוס מקימים הוצאת ספרי קומיקס לילדים

המערכת תיפעל תחת השם "ספריית נח". מודן ופינקוס ישמשו כעורכים הראשיים והמנהלים האמנותיים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

אמני הקומיקס רותו מודן וירמי פינקוס משתפים פעולה ביוזמה ראשונה מסוגה בישראל – מערכת עצמאית שתוציא לאור ספרי קומיקס לגיל הרך ולגיל ראשית קריאה. המערכת תיפעל תחת השם "ספריית נח". מודן ופינקוס ישמשו כעורכים הראשיים והמנהלים האמנותיים שלה, וגילה קפלן תעצב את ספרי הסדרה החדשה. ספרי הסדרה ייצאו לאור בשיתוף פעולה עם הוצאות ספרים שונות בארץ ובעולם.

שני הספרים הראשונים בסדרה צפויים לצאת לאור כבר בחודש הבא. הספרים הללו יהיו חידוש של מודן ופינקוס לקומיקס שנוצר בארץ לפני קום המדינה. כרגע השניים עדיין מסרבים לחשוף באילו כותרים מדובר. שני הספרים הללו ייצאו בהוצאת פועלים, ובהמשך מקווים פינקוס ומודן להוציא במסגרת זו ספרים של אמני קומיקס נוספים.

רותו מודן. יוזמה חדשהצילום: איליה מלניקוב

פינקוס ומודן שיתפו פעולה כבר בעבר, בין היתר בהוצאת גרסה עברית של "מד מגזין" בשנות ה-90, ובייסודה של אחת מקבוצות הקומיקס הבולטות שפעלו בארץ, "אקטוס טרגיקוס" (שעם השנים שינתה את שמה ל"אקטוס"). בקולקטיב האמנותי הזה היו חברים גם הקומיקסאים איציק רנרט, מירה פרידמן ובתיה קולטון, והוא הוציא את היצירות של חבריו באופן עצמאי, בספרים שהופצו בארץ ובעולם. קבוצת "אקטוס" התפרקה לפני כשנתיים, לאחר שהוציאה את ספרה האחרון "TLV-BERLIN". "יש היום קומיקס לילדים בארץ, אבל אין הרבה קומיקס מקומי כזה וקומיקס המיועד לגיל ראשית קריאה", אומר פינקוס. "יש בזה צורך אדיר. נורא קל ללמוד לקרוא ככה, כי מלה שהילד לא מבין הוא יכול להיעזר בציור כדי להבין אותה, וכך הקומיקס מעשיר את הבנת השפה באופן אינטואיטיבי. בנוסף, אנו חיים בעולם ויזואלי, והקומיקס תורם לפיתוח האוריינות החזותית של הילדים".

הלוגו של ההוצאה
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ