פסטיבל "ספרים על הבמה 3" ייפתח ב–5.11

הפסטיבל הוא ביוזמת המכון הצרפתי ושגרירות צרפת ובשיתוף עם התיאטרון הקאמרי. השנה מצטרף לפסטיבל גם תיאטרון חיפה. שחקני תיאטרון וקולנוע מובילים מצרפת ומישראל יקריאו ממיטב הספרות הצרפתית והישראלית

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

פסטיבל "ספרים על הבמה 3" יתקיים זו השנה השלישית ביוזמת המכון הצרפתי ושגרירות צרפת בישראל, ובשיתוף עם התיאטרון הקאמרי וייפתח ב-5 בנובמבר. השנה מצטרף לפסטיבל גם תיאטרון חיפה. שחקני תיאטרון וקולנוע מובילים מצרפת ומישראל יקריאו ממיטב הספרות הצרפתית והישראלית על בימות תיאטרון הקאמרי ותיאטרון חיפה. את הפסטיבל מנהלים אמנותית נספחת הספרות של צרפת בישראל, רוזלין דרעי, והסופר והמתרגם ניר רצ'קובסקי.

בין אירועי הפסטיבל הבולטים השנה: ערב מחווה לסופר חתן פרס נובל אלבר קאמי, בתאריך שבו חל יום הולדתו המאה. שחקנים צרפתים וישראלים יקריאו קטעים מיצירותיו הידועות בפרוזה: "הזר", "הדבר", "אדם הראשון" ו"הקיץ". ערב מיוחד יוקדש לאהבה, סקס ורומנטיקה, עם קטעים מאת קוֹלֶט, א.ב. יהושע, דניאל פֶּנָק ("יומן של גוף", "כמו רומן") וסיפורים של חנוך לוין, שאותם יקרא אדוארד בֶּר, אחד הכוכבים הגדולים של הקולנוע הצרפתי העכשווי. פגישה לילית אינטימית עם הסופרת אלונה קמחי תשלב קטעים ממיטב ספריה עם מוזיקת ג'ז בביצוע דבורה דרעי ומקס אולארצ'יק.

ערב הפתיחה של הפסטיבל יתקיים בתיאטרון חיפה, ויכלול בנוסף לקטעים של קאמי ופֶּנָק גם מחווה מיוחדת לסופר יורם קניוק שהלך השנה לעולמו, וסיפור מאת דוד שחר, חתן פרס מדיסיס הצרפתי, על יהודים, נוצרים ומוסלמים בירושלים של ימי המנדט.

אלבר קאמי. ערב מחווהצילום: AP
אלונה קמחי. פגישה ליליתצילום: דודו בכר

בין משתתפי הפסטיבל: הסופרים הישראלים: א.ב. יהושע, אלונה קמחי; השחקנים הצרפתים: אדוארד בֶּר, פסקל אֶלבֶּה, אליזבט קדם, ג'ולי הופמן; השחקנים הישראלים: נצנת מקונן, אלברט אילוז, יבגניה דודינה, דרור קרן, ליאורה ריבלין, דודו ניב; המוזיקאים דבורה דרעי ומקס אולארצ'יק ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ