פרסום ראשון |

יהודית קציר, ישעיהו קורן ואסף גברון ברשימת 12 המועמדים לפרס ספיר

ועדת השיפוט של מפעל הפיס בחרה את רשימת 12 המועמדים, מתוכה ייבחרו חמשת המועמדים הסופיים. עוד ברשימה: ישי שריד, דרור משעני, אורה אחימאיר וגילית חומסקי

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

ועדת השיפוט לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2013, בראשות פרופ' גבריאלה שלו, בחרה את ה"הרשימה הארוכה" לפרס, המונה 12 מועמדים. מתוך הרשימה הזאת תיבחר בתאריך 24.11.13 ה"רשימה הקצרה" לפרס.  טקס הענקת הפרס ייערך ב-5.2.14.

12 הסופרים המועמדים לפרס הם: איריס אליה כהן (עבור ספרה "דושינקה, נשמה", הקיבוץ המאוחד), ישעיהו קורן ("שתי כפות ידיים ומלה", הקיבוץ המאוחד, הספרייה החדשה), יהודית קציר ("צילה", הקיבוץ המאוחד, הספריה החדשה), נעה ידלין ("בעלת הבית", זמורה ביתן), גיא עד ("הבארשבעים", זמורה ביתן), אסף גברון ("הגבעה", ספרי עליית הגג), גילית חומסקי ("גחליליות", ידיעות ספרים), דרור בורשטיין ("אחות שמש", כתר), דרור משעני ("אפשרות של אלימות", כתר), יזהר הר לב ("קצב התמוססות הקרחונים", כתר), אורה אחימאיר ("כלה", עם עובד) וישי שריד ("גן נעמי", עם עובד).

יהודית קצירצילום: טלי מאייר

פרס ספיר לספרות נוסד ע"י מפעל הפיס בשנת 2000, והוא מוענק ליצירה הספרותית הטובה ביותר של השנה וכן ניתן פרס לספר ביכורים. חבר שופטים מונה 7 חברים ששמותיהם חסויים עד להכרזה על הזוכה. למועמדים שירכיבו את הרשימה הקצרה יוענק פרס כספי בסך 40 אלף וכך גם לזוכה בפרס הביכורים. הזוכה בפרס ספיר יקבל 150,000 שקלים, וכמו כן יתורגם ספרו לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו. קרן ספיר גם תרכוש מהדורה בת 500 ספרים מכל אחד מהספרים שירכיבו את הרשימה הסופית ומספר הביכורים, ואלה יחולקו לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

בין הזוכים בפרס ספיר עד כה: דויד גרוסמן, גיל הראבן, דן צלקה, חגי ליניק, שמעון אדף, שרה שילה, אמיר גוטפרוינד ויורם קניוק

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ