רחלי אידלמן נבחרה ליו"ר התאחדות הוצאות הספרים

אידלמן היא המוציאה לאור של הוצאת שוקן ומייצגת את ישראל בהתאחדות המו"לים הבינלאומית. כמו כן היתה פעילה בהכנת חוק הסופרים והספרות

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע

רחלי אידלמן, ראש הוצאת שוקן, נבחרה לתפקיד יו"ר התאחדות הוצאות הספרים בישראל. אידלמן תחליף את ירון סדן, שכיהן כיו"ר ההתאחדות במשך 5 שנים. זו הפעם השמינית שרחלי אידלמן נבחרת לתפקיד. היא כיהנה כיו"ר ההתאחדות משנת 1982 עד שנת 1993 ובשנים 2007 עד 2009.

אידלמן היא המוציאה לאור של הוצאת שוקן והיתה חברה במועצת המנהלים של מפעלי נייר חדרה ומייצגת את ישראל בהתאחדות המו"לים הבינלאומית. כמו כן, היתה פעילה בהכנת חוק הסופרים והספרות לחקיקה בכנסת.

אידלמן. להפעיל את חוק הספרים במלוא כוחוצילום: תומר אפלבאום

עם כניסתה לתפקיד אמרה אידלמן כי תקדיש את מרב המאמצים לכך שחוק הספרים, שייכנס לתוקפו בתחילת פברואר 2014, יופעל במלוא כוחו "כדי שענף ההוצאה לאור הסובל מזה שנים מירידה בהכנסותיו בגלל שהוא מממן על חשבונו את מבצעי המכירות של רשתות הספרים, יחזור לאיתנותו הכלכלית. ההתאחדות בראשותי תעשה ככל שביכולתה כדי לקעקע ניסיונות להפרת החוק – אם יהיו". עוד הוסיפה כי "הספרים הם היסוד של התרבות בארץ ומטרת החוק היא לאושש את הענף כך שהסופרים, העורכים, המתרגמים, בתי הדפוס, הכריכיות וכל מי שעוסק בהוצאה לאור של ספרים, יוכל להתפרנס מפרי עמלו ולהשקיע בהוצאה לאור של מפעלי ספרות בעלי ערך ובהשקעות הדרושות להוצאה לאור של ספרים דיגיטליים".

באסיפה השנתית של המו"לים שהתקיימה לפני כחודש נבחרו 8 חברי ההנהלה של ההתאחדות והם: רחלי אידלמן (שוקן), ד"ר אורון יצחק (עמיחי), ג'קי בריי (עם עובד), נחמן גיל (הקיבוץ המאוחד), עמוס יובל (מוסד ביאליק), עודד מודן (מודן), חי צבר (מאגנס), וגיל תגר (אופוס).

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ