סי.אס לואיס מצטרף ל"פינת המשוררים" בכנסיית ווסטמינסטר

לואיס, שמת היום לפני 50 שנה, ביום בו נרצח קנדי, אמנם היה משורר בינוני אולם כעת יונצח לצד גדולי השירה האנגלית כמו צ'וסר, שייקספיר, קיטס ומילטון

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

סי.אס.לואיס היה פרופסור לספרות ימי הביניים, תיאולוג ואידיאולוג נוצרי. אנחנו זוכרים אותו כסופר כמובן, אבל הוא היה משורר בינוני. הוא מת היום לפני חמישים שנה, שבוע לפני יום הולדתו ה-65, בשנת 1963, ביום בו נורה הנשיא ג'ון קנדי.

היום, בדיוק כשימלאו חמישים שנה למותו, קלייב סטייפלס לואיס, שכונה בפי חבריו ובני משפחתו ג'ק, יצטרף ליותר ממאה המתים המאושרים המונצחים בפינת המשוררים בכנסיית ווסטימנסטר בלונדון. שמו יונצח לצד גדולי השירה האנגלית - דמויות כמו צ'ארלס דיקנס, אוסקר ויילד, ג'ון קיטס, ויליאם בלייק, ת"ס אליוט, ג'פרי צ'וסר, ויליאם שייקספיר, ג'ון מילטון, טד יוז ועוד.

לואיס נולד בבלפסט שבאירלנד. הוא הסופר הראשון מבלפסט שזוכה לכבוד כזה.

סי.אס לואיס. אהוב על מיליוני ילדים ברחבי העולם בזכות "דברי ימי נרניה"צילום: ארתור סטרונג

לואיס העריץ את ייטס ורצה מאוד להצליח כמשורר. את ספר השירה הראשון שלו פירסם בשנת 1919, תחת הפסבדונים קלייב המילטון. בשנת 1926 פירסם קובץ שירים נוסף שזכה להתעלמות.

בעקבות זאת עבר לואיס לכתוב על אמונה ופירסם אוסף בו הוא מסביר את עיקרי אמונתו. 250,000 עותקים מהקובץ הזה עדיין נמכרים מדי שנה. והוא עדיין נמצא ברשימת 50 ספרי הדת הנמכרים ביותר. אחר כך כתב את "דברי ימי נרניה". הספר הראשון בסדרה ראה אור בשנת 1950.

לואיס עדיין נקרא ואהוב על מיליוני ילדים ברחבי העולם בזכות "דברי ימי נרניה", שבעת ספרי הפנטזיה שכתב. יותר ממאה מיליון עותקים נמכרו מסדרת הספרים מאז ראו אור והם תורגמו ליותר מארבעים שפות. שלושה סרטים נעשו על פי ספרי הפנטזיה והם הכניסו שישה מיליארד דולר ליוצריהם.

לכבוד יום השנה החמישים למותו וההנצחה בווסטמינסטר תתקיים בלונדון ועידה בת יומיים ובה הרצאות על האפולוגטיקה הנוצרית של לואיס ועל עבודתו הספרותית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ