דרור משעני ויהודית קציר בין המועמדים הסופיים לפרס ספיר ל-2013

מועמדים נוספים לפרס, שיוענק בתחילת פברואר, הם נעה ידלין, ישי שריד ואורה אחימאיר. פרס הביכורים יוענק למירב נקר סדי על ספרה "אוקסנה"

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

ועדת פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס בחרה את חמשת המועמדים הסופיים לפרס לשנת 2013. המועמדים הם אורה אחימאיר על ספרה "כלה" (הוצאת עם עובד), נעה ידלין על "בעלת הבית" (הוצאת זמורה ביתן), דרור משעני על "אפשרויות של אלימות" (הוצאת כתר), יהודית קציר על "צילה" (הוצאת הקיבוץ המאוחד, הספרייה החדשה) וישי שריד על "גן נעמי" (הוצאת עם עובד).

כל אחד מחמשת המועמדים המרכיבים את הרשימה הסופית יקבלו פרס כספי בסך 40,000 שקלים. הזוכה בפרס ספיר, שיוענק בטקס שייערך ב–5 בפברואר, יזכה בפרס בסך 150,000 שקלים וספרו יתורגם לערבית ולשפה נוספת לפי בחירתו.

דרור משעניצילום: גלי איתן

ועדת הפרס, בראשות פרופ' גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו"ם וכיום נשיאת המועצה האקדמית העליונה ודיקן הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו, הודיעה גם כי מירב נקר סדי זכתה בפרס הביכורים לשנה זו על ספרה "אוקסנה" בהוצאת אחוזת בית. הספר עוסק בעובדת זרה מקזחסטאן שנעדרת בישראל. 

נקר סדי תקבל אף היא פרס כספי בסך 40,000 שקלים. השופטים כתבו כי היא העמידה במרכז הרומן שלה דמויות שנחשבות לאנשי שוליים ומספרת את סיפורן בטבעיות. "התוצאה היא ספר רענן ומיוחד, וסיפור אנושי, נוגע ללב ומרגש", ציינו.

פרס ספיר יוענק זו השנה ה–13. ועדת הפרס מונה שבעה חברים שזהותם חסויה. עם הזוכים בפרס עד כה נמנים דויד גרוסמן, גיל הראבן, דן צלקה, חגי ליניק, שמעון אדף, שרה שילה, אמיר גוטפרוינד ויורם קניוק.

קרן ספיר רוכשת מהדורה בת 500 ספרים מכל אחד מספרי המועמדים שברשימה הסופית וכן מספר הביכורים, ומחלקת אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ