האוניברסיטה העברית תשלם 300 אלף שקל על הפרת זכויות יוצרים

הסכום, שישולם להוצאת מוסד ביאליק ולהוצאת שוקן, נקבע בהסכם פשרה

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

האוניברסיטה העברית תשלם 300 אלף שקל להוצאת מוסד ביאליק ולהוצאת שוקן בשל הפרת זכויות יוצרים.

הסכום נקבע במסגרת הסכם פשרה בתביעה שהגישו ההוצאות לבית המשפט המחוזי בירושלים באמצעות עורכי הדין טל ליבליך וירון שלמי ממשרד ליבליך מוזר, על הפרת זכויותיהן בידי האוניברסיטה העברית, שהדפיסה מקראות עם טקסטים שראו אור בהוצאות וכן השתמשה בקטעים מספרים במחשבי האוניברסיטה. האוניברסיטה יוצגה על ידי עו"ד תמיר אפורי ממשרד גילת, ברקת ושות'.

האוניברסיטה העבריתצילום: טס שפלן

בהסכם גישור בין האוניברסיטה העברית ובין הוצאות הספרים הוסכם שבנוסף לתשלום של 300 אלף שקלים, האוניברסיטה תהיה זכאית להשתמש רק ב-20% מהחומרים שראו אור בהוצאות וזאת למשך ארבע שנים בלבד. כעבור ארבע שנים תצטרך האוניברסיטה להגיע עם ההוצאות לידי הסכם חדש. עוד התחייבה האוניברסיטה במסגרת הסכם הגישור לאפשר להוצאות הספרים לבחון במחשביה את היקף השימוש בספריהן, אחת לסמסטר.

בפשרה הוסכם כי אין ההסכם בגדר הסכמה או תקדים בעניין היקף "השימוש ההוגן", ועם תום תקופת ההסכם ידונו הצדדים מחדש בנושא השימוש ההוגן והיקפו.

עורכת הדין טל ליבליך אמרה ל"הארץ": "הטענות שלנו היו על הפרת זכויות מאסיבית גם של הוצאת שוקן וגם של מוסד ביאליק. היתה הכרה של האוניברסיטה שהיא משלמת בעבור חריגה בהיקף גדול, 300 אלף שקל זה לא סכום פעוט. האוניברסיטה גם מחויבת מעתה לשקיפות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ