רות אלמגור-רמון היא זוכת פרס ראש הממשלה ללשון העברית

אלמגור-רמון היא בלשנית, יועצת הלשון ברשות השידור ובעלת הפינה הוותיקה "רגע של עברית"

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

פרס ראש הממשלה ללשון העברית ע"ש אליעזר בן-יהודה לשנת תשע"ד יוענק ליועצת הלשון רות אלמגור-רמון. שוויו הכספי של הפרס 70 אלף שקל והוא מוענק זו השנה הרביעית.

אלמגור-רמון, בלשנית ויועצת הלשון ברשות השידור, צפויה לקבל את הפרס מידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושרת התרבות, לימור לבנת, בטקס שיתקיים בערב הפתיחה של כנס "לשון ראשון" שיתקיים באמצע פברואר. השנה יתמקד הכנס בהשפעת העידן הדיגיטלי והאפליקציות על התפתחות השפה אצל הילדים, השפעת המרחב האינטרנטי והטלוויזיוני על שפת הנוער והשפעת הכפר הגלובלי על מעמדה של העברית.

רות אלמגור-רמוןצילום: אריה רמון

שופטי הפרס - פרופ'  זוהר לבנת, פרופ' אברהם טל ופרופ' אבנר הולצמן - כתבו בנימוקיהם כי עבודתה רבת השנים של רות אלמגור-רמון מגלמת בשלמות את מטרותיו של הפרס: "בעיסוקה כיועצת הלשון של רשות השידור היא קובעת את דיוקנה של העברית המושמעת על גלי האתר ומציבה אמת מידה לעברית מתוקנת. פינתה הוותיקה 'רגע של עברית' מהווה שיעור מתמשך ברזי השפה העברית. כל הפעילות הענפה הזאת נעשית ברובה מאחורי הקלעים, שלא על מנת לקבל פרס אלא ממניעים של אהבת העברית ומתוך אמונה בחשיבות הנחלתה של העברית המתוקנת לאנשי הלשון בפרט ולדוברי העברית בכלל. עבודתה של רות אלמגור-רמון נעשית מתוך תחושת שליחות ועם זאת בדרכי נועם ובאורך רוח. מגישתה נעדרים הלהט והקיצוניות המאפיינים את הקנאים לשפה, המרחיקים מעליהם אנשים מן השורה. אישיותה הנעימה, יכולת ההקשבה שלה, צניעותה, נגישותה הרבה, לצד הידע הרב והחוכמה העמוקה שניחנה בה – כל אלה מושכים אליה את לבם של כל הבאים עמה במגע ובכך מאפשרים לה להשפיע עליהם מתוך רצון ולא מתוך כפייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ