הסופר הנינג מנקל: "אני חולה בסרטן"

לדברי סופר המתח השבדי, בכוונתו לתעד בטור בעיתון את מאבקו במחלה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

סופר ספרי המתח השבדי הנינג מנקל כתב במאמר בעיתון בארצו כי יש לו סרטן וכי הוא מתעתד לתעד בטור בעיתון את המאבק במחלה. הסופר, בן 65, התפרסם ברחבי העולם בזכות סדרת רבי המכר שבמרכזם קצין המשטרה קורט וולנדר. ספריו ראו אור ב-33 מדינות, הגיעו לראש רשימת רבי המכר באירופה, ועובדו לקולנוע ולטלוויזיה. ב-2008 נכלל ברשימה של "טיימס" בין 50 כותבי ספרי הפשע הגדולים בעולם. הוא נשוי לבמאית הקולנוע אווה ברגמן, בתו של הבמאי אינגמר ברגמן.

מנקל הוא גם פעיל פוליטי ואקטיביסט והיה על הספינה "סופיה" שהיתה חלק מהמשט לעזה. בראיון ל"הארץ" ב-2010 אמר "סולידריות היא תמיד דבר שמוגדר במעשה. הרי תמיד אפשר לדבר ושיהיו לך דעות, אבל הדרך היא להפוך את הדיבור למעשה ואז אפשר לשנות את העולם. זאת בעיני ההגדרה של עבודה אינטלקטואלית אמיתית. זה די מעציב לראות כמה מעט סופרים עושים את זה. אפשר להשוות את זה למשל לספינה ששטנו בה לפני 20 שנה לבוסניה. אז היו הרבה יותר סופרים מעורבים. אני די מאוכזב מפעילות האינטלקטואלים".

כעת כתב במאמר כי "החרדה גדולה, אבל בשליטה". הוא מתאר איך גילה שיש לו סרטן לפני שבועיים כשביקר במרפאה אורתופדית משום שחשב שיש לו פריצת דיסק "כשיצאתי משם היתה לי ביד האבחנה שחליתי בסרטן. אין לי זיכרונות מיוחדים מהדרך בחזרה מהמרפאה, אני זוכר רק את תחושת הכרת התודה על כך שהיתה אתי אווה אשתי". אחרי בדיקות התברר כי יש בגופו כמה גידולים סרטניים. "זה רציני", כתב, "יש לי גידול בצוואר ובריאה השמאלית. בנוסף לכך היה חשד שהסרטן התפשט בעוד מקומות בגוף". הוא אמר שמהר מאוד הבין שהוא רוצה לתעד את המחלה.

הנינג מנקלצילום: רויטרס

"בשלב מאוד מוקדם הבנתי שאני רוצה לכתוב על זה" הסביר "משום שבסופו של דבר זה נוגע בכאב וסבל שמשפיעים על כל כך הרבה אנשים". הוא כתב שיכתוב על המחלה מנקודת מבט של החיים ולא של המוות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ