פרס בצרפת לרומן הגרפי "הנכס" מאת רותו מודן

הרומן הגרפי שכתבה ואיירה זכה בסוף השבוע בפרס הצטיינות מיוחד של חבר השופטים בפסטיבל הבינלאומי לקומיקס באנגולם שבצרפת

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל סער

״הנכס״, רומן גרפי שכתבה ואיירה רותו מודן, זכה בפרס הצטיינות מיוחד של חבר השופטים בפסטיבל הבינלאומי לקומיקס באנגולם שבצרפת. הפסטיבל, שהתקיים בסוף השבוע, הוא פסטיבל הקומיקס החשוב באירופה ואחד מהחשובים בעולם. הספר, שיצא לאור בישראל בהוצאת עם עובד בשנה שעברה, ונבחר על ידי אתר אמזון לאחד מעשרת ספרי הקומיקס הטובים של 2013, עוסק בביקור משפחתי של סבתא ונכדתה במטרה למצוא את הנכס שהיה שייך למשפחתן לפני המלחמה.

מודן, ילידת 1966, מבכירי המאיירים ואמני הקומיקס בישראל, היא בוגרת המחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל (1992). ב-20 השנה האחרונה היא מלמדת איור וקומיקס, ומ-2008 היא מכהנת כמרצה בכירה במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. בשנת 1995 היא הקימה עם ירמי פינקוס את קבוצת הקומיקס האלטרנטיבית אקטוס במטרה להוציא לאור את הקומיקס שלהם, ומאז היצירה שלה נעה במנעד שבין רומנים גרפים למבוגרים לבין ספרי קומיקס מאויירים לילדים. היא זכתה בעבר בפרסים רבים, ביניהם עיטור אנדרסן לספרות ילדים ונוער וארבע פעמים בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן־יצחק.

בדומה ל״הנכס״, גם ספריה הקודמים - הרומן הגרפי ״קרוב רחוק״ (עם עובד 2008) וספר הילדים ״סעודה אצל המלכה״ (עם עובד 2010) - זכו לשבחי הביקורת ולאהבת הקוראים, ותורגמו לשפות רבות. בשנה שעברה הקימה מודן עם פינקוס את ״ספריית נח״ המוקדשת להוצאה לאור של ספרי קומיקס לגיל הרך. בראיון שפורסם בגלריה לרגל הקמת ההוצאה אמרה מודן: ״אני אוהבת ספרים, אני אוהבת את החפץ הזה. החלק החושי של להחזיק ספר ביד, של לדפדף, הוא מהותי למדיום. זה חלק מה׳סטורי־טלינג׳, ומכיוון שזו הצורה שמעניין אותי להתעסק בה, אני עושה ספרים״.

רותו מודןצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ