פרס על יצירתיות בשפה העברית לרוביק רוזנטל

הפרס יוענק ללשונאי והעיתונאי בכנס השפה העברית בראשון לציון שייפתח מחר

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

רוביק רוזנטל זכה בפרס ראש עיריית ראשון לציון על יצירתיות בשפה העברית על שם מאיר אריאל לשנת תשע"ד. הפרס ניתן כהוקרה על פועלו של אמן או איש הגות אשר עשה שימוש יצירתי בולט בשפה העברית והביא להנגשת השפה ואוצרותיה לקהלים גדולים ומגוונים.

הפרס יוענק במסגרת כנס ראש הממשלה לשפה העברית ראשון לציון בשיתוף משרד התרבות והספורט, אשר יתקיים ממחר עד יום חמישי. סכום הפרס 36,000 שקלים והוא יינתן במסגרת הערב "אומרים אהבה יש בעולם" על שירי המשוררים ששר אריק אינשטיין והשירים שכתב.

רוביק רוזנטלצילום: דודו בכר

חברי ועדת השיפוט - היו"ר פרופ' דניאל סיון, פרופ' חיים באר, פרופ' נסים קלדרון, אלי פולק מנכ"ל החברה העירונית ורות מקבי מנהלת הרשות לתרבות ואמנות - כתבו כי "רוזנטל ללא ספק מנגיש את הלשון העברית על כל רבדיה, מספרות המקורות ועד השפה המדוברת היום והסלנג, אל המעגלים הרחבים ביותר של הציבור הישראלי. הוא מחבר בין ידע עמוק במחקר הלשון העברית לבין היכולת להנחיל את השפה לקהל הרחב".

רוזנטל הוציא לאור ספרים אחדים, וביניהם "מילון הסלנג" בשנת 2005, "מילון הצירופים" בשנת 2009, "מלים מספרות" לתלמידי בית הספר ב-011 וספרות יפה למבוגרים ולנוער. הוא ערך קובצי מאמרים וספרים והפיק מופעים העוסקים בשפה, ביניהם "אין עלייך אחותי" עם דורי בן זאב, "יידישע מאדרה" עם יוני אילת ודגנית דדו ו"עברית על הדרך" עם תומר שרון, יוני אילת ואחרים.

מאז 1997 הוא בעל הטור השבועי "הזירה הלשונית" ב"מעריב" העוסק בענייני לשון וכן היה עורך ראשי בתוכנית "הזירה הלשונית" בטלוויזיה החינוכית. הוא חבר הנהלת האגודה הישראלית לחקר השפה והחברה, היה חבר בווועדה מקצועית מייעצת לתחום שפה ואוריינות באקדמיה הישראלית למדעים, חבר הוועדה לחידוש מלים לשימוש כללי באקדמיה ללשון עברית מאז 2008 וישב ראש במשותף עם פרופ' רפאל ניר המנוח בוועדה למונחי תקשורת באקדמיה ללשון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ