רומן חדש בסדרת הבלש של ג'יי־קיי רולינג

הרומן, "תולעת המשי", יהיה השני שתפרסם הסופרת בשם העט רוברט גלבריית. לדבריה, הבלש מאפשר לה לדבר באופן אובייקטיבי על המוזרויות הנלוות לפרסום

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

רומן חדש של ג'יי־קיי רולינג יתפרסם תחת הפסבדונים רוברט גלבריית, על אף שנחשף בשנה שעברה כי רולינג עומדת מאחורי שם זה. במרכז הרומן, שייקרא "תולעת המשי", סופר ששמו אואן קווין, הנרצח באכזריות אחרי שהוא כותב פורטרטים מושחזים של כל מי שהוא מכיר.

זה יהיה הספר השני בסדרת הבלש הפרטי קורמורן סטרייק. בתחילה אשתו של הסופר חושבת שבעלה רק נעלם לכמה ימים כפי שעשה בעבר והיא מבקשת מסטרייק למצוא אותו ולהחזירו הביתה, אבל ככל שמתקדמת החקירה הסיפור מסתבך. קודם להיעלמותו השלים הסופר כתב יד ובו הציג פורטרטים ארסיים של אנשים שהוא מכיר. אם הרומן יתפרסם הוא יהרוס חיים, ומשמעות הדבר היא שלרבים יש סיבות להשתיק את קווין. גופתו של הסופר נמצאת בסופו של דבר ומתברר שהוא נרצח באכזריות בנסיבות משונות.

"תולעת המשי" הוא הרומן השלישי של רולינג למבוגרים. העובדה כי סופרת רבי המכר שכתבה את סדרת הארי פוטר היא זו שעומדת מאחורי השם רוברט גלבריית נחשפה בשנה שעברה על ידי ה"סאנדיי טיימס" לאחר שאחד מעורכי הדין שלה סיפר זאת לחברה של אשתו. עורך הדין התנצל ושילם פיצויים שאותם העבירה רולינג לקרן לחיילים משוחררים. בינתיים הספר שעליו חתום גלבריית נהפך לרב מכר, אף שעוד קודם לכן זכה לביקורות טובות.

ג'יי-קיי רולינגצילום: AP

רולינג אמרה שהיא מתכוונת לכתוב סדרת ספרי בלש שבמרכזם יעמוד סטרייק, בנו הלא חוקי של איש מפורסם מאוד. "סטרייק מאפשר לי לדבר באופן אובייקטיבי ולא אישי על המוזרויות שבאות עם הפרסום", אמרה רולינג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ