מיה סלע
מיה סלע

הזוכים בפרס רמת גן לעידוד הספרות העברית תשע"ד, 2014: הם אילת שמיר, אביבית משמרי, דליה ביטאולין-שרמן, שולמית אפפל, נעם פרתום, ורימונה די-נור. פרס על מפעל חיים יוענק ליוסי אלפי והלל ברזל. זו השנה החמישית שבה מחולק פרס רמת גן לספרות לסופרים ומשוררים אשר פירסמו יצירות בשפה העברית, במטרה לעודד ולתמוך ביצירה הספרותית העברית בתחומי הספרות השונים ולהגביר את העניין ובפרט של הצעירים, בקריאת הספרות העברית.

כ-330 יצירות התקבלו בחמש הקטגוריות, וכן המלצות רבות לפרס מפעל חיים, מתוכן נבחרו שש יצירות לקטגוריות השונות ושני פרסים על מפעל חיים. אילת שמיר, זכתה בקטגוריית פרוזה על ספרה "המיטה שאתה מציע בעצמך", בפרס פרוזה ביכורים זכו אביבית משמרי, על ספרה "הזקן השתגע", ודליה ביטאולין שרמן על ספרה "איך שהעולם נהיה לבן"; בקטגורית שירה זכתה המשוררת שולמית אפפל על ספרה "פחות מאמת אין טעם לכתוב", בפרס לשירת ביכורים זכתה המשוררת נעם פרתום על ספרה "להבעיר את המים באש", בפרס ספרות ילדים ונוער זכתה רימונה די-נור, על ספרה "אלונה לא לבד".

אילת שמיר. פרס על ספר פרוזהצילום: צילם דן פורגס

פרופסור הלל ברזל הוא חוקר ספרות, חתן פרס ביאליק ויקיר העיר תל אביב. יוסי אלפי הוא איש תיאטרון, סופר, ומספר סיפורים, הוא המייסד והמנהל האמנותי של פסטיבל מספרי סיפורים. חברי הוועדה הם פרופ' זיוה שמיר, פרופ' ניצה בן-דב, ד"ר ליליאן גורי, השופטת בדימוס ד"ר עדנה קפלן הגלר וראש העיר, ישראל זינגר.

סכום הפרס הכספי שיחולק בין הזוכים הינו כ- 175 אלף שקל (25 אלף שקלים לכל אחד), והוא יחולק באירוע חגיגי שיתקיים ב-25.5 בתיאטרון "ראסל" רמת גן. בטקס תוענק גם תעודת הוקרה לחבר מועצת העיר לשעבר, עו"ד צביקה ניר, יוזם פרס רמת גן לספרות. ראש העיר רמת גן, ישראל זינגר, אמר כי "פרס רמת גן לספרות הינו מסורת שהשתרשה ברמת גן ובעל חשיבות רבה, שמטרתה לעודד קריאה על ידי חינוך והעשרה. הופתענו מהכמות הגדולה של היצירות שהועברו אלינו להכרעה וכן התרשמנו עמוקות מהאיכות הגבוהה של היצירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ