תנאי אספקת ספרים לספריות הציבוריות ישונו לטובת ההוצאות הקטנות

שרת התרבות הודיעה כי משרדה ישנה את התנאים, שלא איפשרו למו"לים קטנים לספק ספרים לספריות

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

שרת התרבות והספורט לימור לבנת הודיעה במכתב לחברת הכנסת רות קלדרון כי בחנה את פנייתה בנוגע למכשולים שעמדו בפני מו"לים קטנים שאינם יכולים לספק ספרים לספריות הציבוריות וכי המלצת הלשכה המשפטית של משרדה היא לשנות את תנאי הסף לספקי הספרים המעוניינים להצטרף להסדר הרכש עם הספריות הציבוריות.

חברת "פמי פרימיום" היא החברה המנהלת את תהליך הרכש לספריות ציבוריות בארץ. אחד מתנאי הסף שלה קובע כי כי "מחזור העסקים הכולל של המציע בכל אחת משלוש שנות הכספים האחרונות לא פחת מ-500,000 שקל לשנה". משמעות הדבר היא כי ספרים שרואים אור בהוצאות לאור קטנות, שמן הסתם אינן עומדות בתנאי זה, לא יסופקו לספריות ציבוריות.

דיון בנושא הדרת נשים ב כנסתלימור לבנתחדשות צילום: אוליבייה פיטוסיצילום: לימור לבנת

כעת כותבת השרה לבנת כי השינוי יכלול הקטנה של סכום מחזור העסקים כך שיתאפשר להוצאות הקטנות להתקשר עם חברת פמי פרימיום וכן הפחתה של תנאי הסף בנוגע למספר שנות הפעילות של ההוצאות משלוש שנים לשנתיים.

חברת הכנסת קלדרון אמרה: "שמחתי לקבל את תשובתה של שרת התרבות לפנייתי, שלפיה המשרד יפעל לשינוי התנאים. התשובה מוכיחה שגם במשרד התרבות מבינים שיש מקום לעשות שינוי כדי לאפשר לציבור כולו להיחשף וליהנות מתרבות וספרות איכותית ולאפשר להוצאות הפרטיות להמשיך להתקיים ולתרום לתרבות של כולנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ