המו"ל ישראל מזרחי תובע את שותפו לשעבר

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

המו"ל ישראל מזרחי תובע את שותפו לשעבר ליאור שרף בסכום של כ-11 מיליון שקל, בטענה ל"ביצוע מעשי טיוח והסתרה". במסגרת התביעה טוען מזרחי, המיוצג על ידי עורכי הדין זוהר לנדה, נועה הבדלה ודפנה קליין, משרד ברנע ושות', כי ליאור שרף ביצע מעשי טיוח והסתרה בכל הנוגע להכנסותיה והוצאותיה של חברת אגם. התביעה הוגשה בסוף השבוע האחרון לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב (בדימוס) אורי גורן, שמנהל את הליך הבוררות בין מזרחי ושרף.

מדובר בתביעה נגדית לתביעה שהוגשה על ידי חברת ליאור שרף שיווק והפצה בע"מ בינואר השנה. כפי שדווח אז ב"הארץ", חברת ליאור שרף, שעוסקת בשיווק והפצה של ספרים, קיימה שותפות עם המו"ל ישראל מזרחי בהוצאת אגם, וטענה בכתב התביעה כי מזרחי ביצע "מעשה עוקץ מתואם, מתוכנן ומתוזמן היטב", ניצל הזדמנויות עסקיות של החברה וגזל ממנה הכנסות בסך של כ-1,500,000 שקלים. "את מעשיהם ביצעו המשיבים, בשעה שהם חבים לחברה מאות אלפי שקלים, ומסרבים להזרים לה כספים נוספים לשם פעילותה השוטפת", נכתב בכתב התביעה.

ישראל מזרחי (מימין). צילום: איליה מלניקוב

כעת טוען כתב התביעה הנגדי כי שרף ניצל שלא כדין את עסקי חברת אגם הוצאה לאור על מנת להרוויח, על חשבונה ועל חשבונו של מזרחי, כספים וזכויות שלא כדין.

בכתב התביעה מתואר הרקע לפרשה, שהחלה במהלך הרבעון של שנת 2012, אז נקלעו שרף והחברה בה הוא מחזיק למשבר, בין היתר בשל הידרדרות שחלה ביחסיו של שרף עם כנרת הוצאה לאור, וזאת בשל חוסר שביעות רצון מצד כנרת מתפקוד מערך ההפצה שלו. אירוע זה, כך נטען, בנוסף לנטישה של מו"לים נוספים את שרף והחברה שבבעלותו, הביאו אותו לצמצום משמעותי של מערך ההפצה שלו וכפועל יוצא מכך לפגיעה חמורה במערך ההפצה אותו התחייב להעמיד לטובת הפצת ספרי חברת אגם, לשון התביעה.

לטענת התביעה, מזרחי החל לבחון את הנהלת החשבונות של חברת אגם והתגלה לו כי שרף השתמש בתקבולים שהתקבלו ממכירת ספרי אגם כבשלו, תוך הזרמה חלקית ולקויה של הכספים, לרוב בהתאם לגובה ההוצאות המיידיות לספקים ולא בהתאם להכנסות שהתקבלו בפועל.

מזרחי טוען כי במשך שנות קיומה של חברת אגם פעל שרף מאחורי גבו, והתחרה באופן ישיר בעסקיה של חברת אגם, גם באמצעות הקמת שותפויות סמויות עם הוצאות לאור אחרות, תוך מניעת הזדמנויות מחברת אגם.

עו"ד יואל פרייליך ממשרד גיסין ושות', בא כוחו של ליאור שרף, מסר כי "מדובר בתביעה נגדית רצופה טענות חסרות שחר, בניסיון להציב משקל נגד לתביעה שהגיש ליאור שרף כנגד מזרחי. רק לאחר חודשים שחלפו, לאחר שהבורר דן בתביעת שרף ומצא אותה מבוססת כדי לתת צו מניעה אישי כנגד מזרחי, האוסר עליו להעביר כספים, נזכר מר מזרחי להגיש תביעה נגדית בטענה לכאורה כי ליאור שרף חייב כספים לחברה. והרי, הדוחות הכספיים אשר ישראל מזרחי חתום עליהם מלמדים כי החברה המשותפת חייבת לליאור שרף 1.7 מיליון ש"ח ואילו מזרחי חייב לחברה כספים שאין ביכולתו לשלם לה. ייתכן שכאשר מדובר בהליך בוררות ולא צריך לשלם אגרה הולמת, היד חופשיה על ההדק".

מיה סלע

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ