ארז ביטון זכה בפרס עמיחי לשירה עברית

שרת התרבות והספורט לימור לבנת, בירכה את המשורר ארז ביטון על זכייתו בפרס ואמרה, כי בכתיבתו הייחודית מצליח ביטון להעביר בצורה מקורית ומרגשת נושאים חברתיים העומדים על סדר היום בישראל

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

משרד התרבות והספורט הכריז על המשורר ארז ביטון כזוכה בפרס מפעל חיים ע"ש יהודה עמיחי לשירה עברית. שרת התרבות והספורט לימור לבנת, בירכה את המשורר ארז ביטון על זכייתו בפרס ואמרה, כי בכתיבתו הייחודית מצליח ביטון להעביר בצורה מקורית ומרגשת נושאים חברתיים העומדים על סדר היום בישראל לאורך שנים, תוך שימת דגש על נקודת מבטו האישית, המרתקת את קוראיו.

הפרס ע"ש יהודה עמיחי מוענק זו השנה ה-13 כאות הוקרה למשוררים ישראלים על ספר שירה בשפה העברית שיצא לאור בשלוש השנים האחרונות או, לחילופין, על מפעל חיים.

שווי הפרס המוענק הינו בסך 60 אלף ש"ח. עם הזוכים בפרס עמיחי נמנים המשוררים והמשוררות נורית זרחי, אגי משעול, חדוה הרכבי, צבי עצמון, נתן וסרמן, רוני סומק, מואיז בן הרוש, חביבה פדיה ואחרים. מטרת הפרס היא לשמר ולהפיץ את מורשת יהודה עמיחי, גישתו ותפישת עולמו בשירה העברית, ולעודד מצוינות ואיכות ביצירה הספרותית העברית.

חבר השופטים של פרס עמיחי תשע"ד: פרופ' אברהם בלבן - יו"ר, הסופרת אלאונורה לב והפרופ' שלום רצבי. פרופ' דן לאור, יו"ר ועד הנאמנים של הפרס, שימש בה כמשקיף.

להלן נימוקי השופטים: "ארז ביטון היה בין החלוצים של שיח הזהויות בשירה העברית. בלשונו יש שילוב מקורי של שפה עברית צברית, של לשון המקורות, של פיוטי יהודי המגרב ושל השפה הערבית-יהודית. חווית ההגירה וחווית שבר-הילדות מקבלות ביצירתו ממד אישי ואוניברסאלי גם יחד. חמשת ספריו, ובכלל זה 'מנחה מרוקאית' (1976), 'ספר הנענע' (1979) וכן ספרו האחרון, 'נופים חבושי עיניים', מביעים חוויה אישית החופפת לחוויית ההגירה של דור העליות הגדולות. מרגשים במיוחד הם שירי העיוורון בספר זה, המאירים נופים אינטימיים וחברתיים בעת ובעונה אחת. ספר זה משקף את מיטב אמנותו של המשורר, ומהווה השלמה רבת רושם למכלול יצירתו עד כה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ