אסתי ג. חיים ויוסי סוכרי זכו בפרס ברנר על ספריהם

הפרס ניתן ללאסתי ג. חיים על ספרה "אנשי פינות" (כנרת זמורה ביתן) וליוסי סוכרי על ספרו "בנגזי ברגן בלזן" (עם עובד)

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

פרס ברנר לשנת 2014 של אגודת הסופרים העברים חולק השנה בהחלטה פה אחד של השופטים לאסתי ג. חיים על ספרה "אנשי פינות" (כנרת זמורה ביתן) וליוסי סוכרי על ספרו "בנגזי ברגן בלזן" (עם עובד). השופטים היו: הדסה וולמן, פרופ' מירון ח. איזקסון וד"ר צבי מלאכי. מרכז פרס ברנר: מאיר עוזיאל.

בנימוקי השופטים נכתב כי "שני הספרים במידה רבה משלימים זה את זה. קולו היחודי של יוסי סוכרי מספר בעלילה סוחפת, שגיבורתו היא בחורה צעירה, את גורלה של יהדות לוב בשואה. הוא פותח צוהר לקהילה יהודית עתיקה, כור היתוך של תרבויות, ושל שפות שונות (איטלקית, עברית וערבית-יהודית), יצירה שהיא נדבך חשוב בספרות העברית. הרומן של אסתי ג' חיים "אנשי פינות", מתאר בשני רובדי זמן, את סיפורה של משפחה מאוחדת-קרועה, שבניה עלו לישראל מהונגריה אחרי מלחמת העולם השנייה. הרומן מסופר בקולה של דבורי, ילדה שתמימותה הושחתה, פצע שמפרה לאחר שנים את יצירתה".

יוסי סוכרי. אחד מחותמי העצומהצילום: תומר אפלבאום

לפרס ברנר הגיעו השנה 118 ספרים. זו השנה ה-70 לייסוד הפרס שנוסד בשנת תש"ה (שהחלה בספטמבר 1944) על ידי משפחת האפט ואגודת הסופרים העברים, הפרס הראשון הוענק בהמשך שנת תש"ה לסופר דוד מלץ. בשנים האחרונות נסוגה משפחת האפט מתמיכתה בפרס, ופרס ברנר מוענק מאז 2011 בתמיכת רחל ומשה ינאי. הפרס הוא בסף 50,000 שקלים והשנה יחולק בין שני הסופרים. לציון 70 שנה לפרס ברנר תוציא אגודת הסופרים לאור ספר הכולל מבחר מן הספרים והסופרים שזכו בעבר. טקס חלוקת הפרס יתקיים בסוף יולי ועל מועד הטקס המדוייק תבוא הודעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ