פרופ' מנחם מאוטנר יהיה יו"ר פרס ספיר לספרות לשנת 2014

מאוטנר הוא מחברם של חמישה ספרים ועורכם של שישה ספרים, רובם בנושא הקשר שבין המשפט והתרבות, וכן הקשר שבין המשפט והרב-תרבותיות

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

פרופ' מנחם מאוטנר נבחר לתפקיד יו"ר פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס 2014. פרופ' מאוטנר, לשעבר דיקן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוא בעל תואר שלישי מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל בארצות הברית. הוא לימד בשורה של מוסדות יוקרתיים בעולם, ובהם אוניברסיטאות מישיגן, ניו יורק וקולומביה. מאוטנר הוא מחברם של חמישה ספרים ועורכם של שישה ספרים, רובם בנושא הקשר שבין המשפט והתרבות, וכן הקשר שבין המשפט והרב-תרבותיות. ספרו האחרון, "משפט והתרבות של ישראל" ראה אור בשנת 2011 בהוצאת הספרים של אוניברסיטת אוקספורד, ופורסם לאחרונה גם באיטלקית. הוא עוסק כעת בכתיבת ספר על ההצדקות התיאורטיות לתמיכת המדינה במוסדות תרבות.

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2014 יוצא לדרך. הפרס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו הפעם ה- 14 לספר הטוב ביותר של השנה על פי בחירת חבר השופטים. בימים אלה החלה הגשת המועמדים לפרס על ידי המו"לים. מבין הספרים שיוגשו תיבחר בשלב ראשון "רשימה ארוכה" הכוללת עד 12 כותרים, מתוכה תיבחר בשלב מאוחר יותר "הרשימה הקצרה" הכוללת 5 כותרים וכותר זוכה בקטגורית ספר ביכורים. הזוכה בפרס ספר הביכורים וחמשת המועמדים הסופיים יקבלו פרס כספי בסך 40,000 שקלים. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יקבל פרס כספי בסך 150 אלף שקלים וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירת הזוכה. כמו כן, רוכש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מה"רשימה הקצרה" וספר הביכורים ומעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ. בפברואר האחרון זכתה בפרס ספיר לשנת 2013 נעה ידלין על ספרה "בעלת הבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ