ארבע סופרות וסופר זכו בפרס דבורה עומר לילדים ונוער שהוענק לראשונה

דפנה בן צבי, שהם סמית, אורי אורלב, לאה נאור ונורית זרחי הם הזוכים בפרס לספרות ילדים ונוער, בגובה 20 אלף שקלים, שהוענק בטקס חגיגי שנערך ביפו

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

הערב (22.5) הוענק לראשונה פרס משרד התרבות לספרות ילדים ולנוער על שם דבורה עומר לשנת תשע"ד, לארבע סופרות וסופר אחד. בפרס ספר הילדים שראה אור בחמש השנים האחרונות, זכתה דפנה בן צבי על ספרה "זוזי שמש"; בפרס הספר לנוער, גם הוא מהחמש שנים האחרונות, זכתה שהם סמיט על ספרה "האגדות שלנו". את פרס הסופר המושאל ביותר קיבל אורי אורלב על ספרו "האי ברחוב הציפורים".

גם שני פרסים למפעל חיים הוענקו בטקס, שהתקיים במרכז "נא לגעת" ביפו: נורית זרחי זכתה בפרס הילדים על כ–200 ספרי ילדים שכתבה, אשר, כדברי השופטים, "ניחנים בפואטיקה ייחודית ולא מצייתים לכללים הרגילים של ספרי ילדים".

את פרס מפעל חיים לספרות נוער קיבלה לא נאור, שהעניקה לציבור הקוראים, לדברי השופטים, "חמישה עשורים של נכסי צאן ברזל".

בדברי הפתיחה של הטקס אמרה שרת התרבות לימור לבנת על הסופרת דבורה עומר, כי "היא פיתחה את הצופן הגנטי" של ילדי הארץ, וקירבה אותם ל"אתוס הציוני". על הפרס אמרה כי הוא יוענק גם בשנה הבאה.

בסרט שהוקרן בטקס ובו ראיון עם הסופרת, שהלכה לעולמה בשנה שעברה בגיל 81, סיפרה עומר כיצד את מכתב הדחייה הראשון מהוצאת הספרים "נוימן", המוכתם בדמעותיה, היא תלתה על הקיר. נכתב בו: "איזה שטויות את כותבת".

הטקס, בהנחיית ירדן בר כוכבא, ובנוכחות שרת התרבות לימור לבנת, מנהל גל"צ, ירון דקל, ובנה של הסופרת, איש גל"צ, גיל עומר, לווה בקטעי שירה של הזמרים ישראל גוריון, נורית גלרון, רוני דלומי ושלמה גרוניך.

כל פרס נשא גם בצדו גם סכום כספי בסך 20 אלף שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ