החלה ההרשמה למחזור השני של תוכנית המלגות "פרדס"

המלגה תוענק על ידי הספרייה הלאומית לארבעה סופרים כדי לסייע להם להשלים יצירה ספרותית חדשה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

הספרייה הלאומית הודיעה על פתיחת ההרשמה למחזור השני של תוכנית "פרדס" המעניקה מלגה חודשית לארבעה סופרים כדי לסייע להם להשלים יצירה ספרותית חדשה. התוכנית נוסדה בשנה שעברה והיא מיועדת לסופרים שהוציאו בחמש השנים האחרונות את ספר הביכורים שלהם (וספר אחד בלבד) בהוצאה לאור מוכרת בישראל. במסגרת המלגות מתחייבים הסופרים לשהות בספרייה בירושלים לפחות יומיים בשבוע במשך השנה וכן להשתתף בפעילויות התרבות ובתוכניות המגוונות שמקיימת הספרייה.

גובה המלגה הוא 5,000 שקל לכל יוצר מדי חודש (60 אלף לכל משתתף בשנה). מקבלי המלגה גם יהיו זכאים ללינה בירושלים במימון הספרייה. בראש ועדת השיפוט של המלגה יעמוד גם השנה פרופ' אריאל הירשפלד. ארבעת הסופרים שנבחרו בשנה שעברה הם אביגיל גרץ (מחברת הספר "בת של רב"), גלית דהן־קרליבך (מחברת "אחותי כלה והגן נעול"), איימן סיכסק (מחבר "אל יפו") ומיכל פיטובסקי (מחברת "אספלט").

פרופ' אריאל הירשפלד, העומד בראש ועדת השיפוט של תוכנית המלגותצילום: טס שפלן

מנהל הספרייה הלאומית, אורן ויינברג, אמר כי מעבר לתמיכה בסופרים צעירים הנמצאים בתחילת דרכם, תוכנית המלגות "פרדס" מבקשת "לעודד את היצירה הספרותית בישראל ולחשוף בפני הסופרים את הפעילות העשירה והייחודית המתקיימת בספרייה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ