ירמי פינקוס הוא הזוכה בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן-יצחק

חבר השופטים החליט להעניק את הפרס לפינקוס על איוריו לספר "מר גזמאי הבדאי" בהוצאת נח וספריית הפועלים

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

ירמי פינקוס הוא הזוכה בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע"ש בן-יצחק לשנת 2014. פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים מוענק מדי שנתיים למאיירים מצטיינים בישראל, החל משנת  והוא נקרא על שם רבקה (סופר) ומיכאל בן-יצחק שנהרגו בכיכר ציון בשנת 19751978. השנה הוגשו לפרס יותר מ–250 ספרים אשר יצאו לאור בעברית עם איורים מקוריים בשנתיים האחרונות 2012-13. בחבר השופטים השנה ישבו אורנה גרנות, אוצרת משנה לאיור ספרי ילדים, מוזיאון ישראל, ד"ר טלי גביש, מנהלת אגף הנוער והחינוך לאמנות, מוזיאון ישראל, ירושלים, גבי קון, מרצה וחוקרת ספרות ילדים ונוער, מרכז ימימה בית ברל, האוניברסיטה הפתוחה ופרופ' עדי שטרן, מעצב, ראש המחלקה לתקשורת חזותית האקדמיה לאמנות בצלאל.

פינקוס, בן 48, שכיהן בעבר כראש מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר ומשמש בה כמרצה בכיר, הוא מהמובילים של סצינת האיור והקומיקס המקומית. בשנת 1995 הוא הקים ביחד עם רותו מודן את קבוצת אקטוס ובשנה  שעברה השניים יצאו במיזם חדש: ״ספריית נח״, הוצאת ספרי קומיקס לילדים, שכוללת בשלב זה שני ספרי קומיקס לגיל הרך.

ירמי פינקוסצילום: דניאל בר-און/גיני

חבר השופטים החליט להעניק את הפרס לפינקוס על איוריו לספר "מר גזמאי הבדאי" בהוצאת נח וספריית הפועלים. עוד החליטו השופטים להעניק ציונים לשבח לאורית ברגמן על איוריה לספר "יומנה של לוכדת כרישים" בהוצאת אסיה, לנטלי וקסמן־שנקר על איוריה לספר "לילה טוב מפלצת" בהוצאת עם עובד, לשמרית אלקנתי על איוריה לספר "על זנבה של ארנבת" בהוצאת עם עובד וציון מיוחד לשחף מנאפוב על איוריה לספר "הנעליים הישנות של אדון מינאסה" בהוצאת מועדון תרבות.

האיורים המקוריים של הספרים הזוכים יוצגו בחודש אוקטובר 2014 בספריית האיור בתערוכה: "איור זה כל הסיפור", אגף הנוער, מוזיאון ישראל,ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ