זוכי פרס ביאליק לחוכמת ישראל: עוזי שביט ואהרון דמסקי

שביט יקבל פרס מפעל חיים על מחקריו בתחומי הספרות והשירה; דמסקי יקבל את הפרס על ספרו "ידיעת ספר בישראל בעת העתיקה". כל אחד מהם יקבל 18 אלף שקלים

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

פרופ' עוזי שביט ופרופ' אהרון דמסקי הם הזוכים בפרס ביאליק לחוכמת ישראל ל–2014, המוענק מטעם עיריית תל אביב־יפו. הפרס יוענק להם בדצמבר, כל אחד מהם יקבל 18 אלף שקלים. בראש ועדת השיפוט של הפרס ישב פרופ' עמנואל אטקס וחבריה הנוספים היו פרופ' שלמה בידרמן, פרופ' דבורה דימנט, פרופ' חננאל מאק ופרופ' צבי מרק.

שביט יקבל פרס מפעל חיים. ועדת השיפוט כתבה כי הוא אחד מבכירי חוקרי הספרות והשירה בארץ וכי "מחקריו הרבים והמעמיקים מגלים חוש ספרותי ולשוני דק בצד ראייה כוללת המשלבת את הספרות בהקשר התרבותי שלה. הוא הביא את הידע האקדמי שלו לידי ביטוי בעידוד ופרסום ספרי שירה ופרוזה של מיטב הכותבים העבריים".

דמסקי, מבכירי החוקרים של תרבות עם ישראל בעת העתיקה, יקבל את הפרס על ספרו "ידיעת ספר בישראל בעת העתיקה" שעוסק בשאלת האוריינות ובראשית הכתיבה וזיקתה לתרבות זמנה. לפי ועדת השיפוט, "הספר מבטא בצורה מעמיקה ומבוססת ארבעה עשורי מחקר בתחום הקשרים בין ישראל לעולם העתיק ומעניק הבנה חדשה להתגבשותו של עם ישראל כעם הספר".

פרופ' עוזי שביטצילום: דניאל בר און

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ