מו"ל "גרף הוצאה לאור" מסרב לספק לסטימצקי עותקים נוספים של רב מכר

במכתב ארוך מסביר המו"ל, רני גרף, כי לא ייענה לבקשתה של סטימצקי לקבל עותקים נוספים של ספר הנוער "כעורים", בשל בחירתה "להעניק בונוסים נדיבים לאנשי ההנהלה הבכירה שלה" במקום להחזיר את חובה לגרף במלואו

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

רני גרף, מו"ל גרף הוצאה לאור, שלח לרשת סטימצקי מכתב לאחר שהרשת הזמינה ממנו לפני יומיים עותקים נוספים מ"כעורים", ספר הנוער החדש שהוא מוציא לאור. במכתב מסביר להם גרף מדוע לא יוכל לספק להם עותקים נוספים מהספר.

"ספר זה הוא אחד מרבי המכר של הוצאת גרף, והעובדה כי אתם מזמינים עותקים נוספים מהספר מלמדת כי גם אתם מודעים לכך", כתב גרף לרשת סטימצקי. "מכירת ספר זה, כמו מכירתם של ספרים נוספים מבית גרף (כגון ספרי פרסי ג׳קסון), תניב תזרים נאה הן לחנויות המוכרות את הספרים, ובהן רשת סטימצקי, והן להוצאת גרף המוציאה ספרים אלה ורבים נוספים.

"הזמנה זו שימחה אותנו, בהוצאת גרף, במיוחד בימים אלה, כאשר מתרבים הפרסומים בכל כלי התקשורת כי רשת סטימצקי מצויה על עברי פי פחת, וכאשר סטימצקי עצמה הודיעה לנו כי חובה כלפי הוצאת גרף (136,498 שקל כיום, וזאת בלי שהוספנו את מכירות שבוע הספר שמן הסתם יגדילו חוב זה באופן משמעותי) ישולם רק בחלקו (כרגע אתם טוענים כי תוכלו לשלם רק אם אעניק לכם ״תספורת״ של 30%) וגם זאת רק לאורך שישה חודשים, אם בכלל. שהרי אין יודע אם לא תיקלעו למצוקה תזרימית נוספת כבר בעתיד הקרוב, מצוקה שתחייב אתכם לבקש תספורת נוספת מאותם 136,498 שקל שאתם חייבים להוצאת גרף".

במכתבו הודיע גרף לרשת כי ישמח לספק את הספרים שהוזמנו לאחר תשלום החוב של סטימצקי להוצאה, "כל הפרסומים מלמדים כי מהכספים שאתם חייבים להוצאת גרף תמורת ספריה שמכרתם בחנויות סטימצקי בחרתם להעניק בונוסים נדיבים לאנשי ההנהלה הבכירה של הרשת, בונוסים שלטענתכם מוענקים על ניהול מוצלח ועמידה ביעדים. מכיוון שכך, אין לי ספק כי במסגרת ניהול כה מוצלח זה ועמידה כה איתנה ביעדי המכירות הקצבתם גם את הסכומים המיועדים לתשלום להוצאת גרף, שהיא ספק ותיק שלכם. אם אכן כך הדבר, אשמח לקבל את תשלום החוב שלכם".

הוא הוסיף כי הוצאת גרף, "האמונה גם היא על ניהול מוצלח ואחראי, אינה מוצאת היגיון כלכלי במימון מהדורות נוספות מספריה ללא שיתקבלו בקופתה תקבולי מכירות בגין מהדורות קודמות. ואם כבר עוסקים בהיגיון כלכלי, הרי שהוצאת גרף לוקחת ברצינות רבה את התחייבויותיה כלפי הספקים שלה והלקוחות שלה, ולכן אין נוהגים בה לקחת בונוסים שמנים או שכר גבוה. במקום זאת מעדיפים להשקיע את התקבולים המתקבלים מהחנויות בהדפסת ובהפקת ספרים חדשים ומהדורות נוספות לרבי המכר המוכרים של בית ההוצאה".

על כן, הוא מסכם, "לא נוכל - לצערנו - לספק לכם את ההזמנה האמורה".

עוד כתב גרף במכתב כי "בניגוד ליכולותיה של רשת סטימצקי ליטול כספים השייכים לאחרים, לעשות בהם כבשלה ואז לדרוש עוד, להוצאת גרף אין הרצון ועזות המצח לנצל את ספקיה ולקוחותיה באופן ציני כל כך. בשולי הדברים אציין כי גם את בקשתכם ל'תספורת' של 30%, שתלווה בפרישת שארית החוב לשישה תשלומים חודשיים, לא טרחתם ללוות בביטחונות מטעם הבעלים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ