יגאל שוורץ וזיסי סתוי, עורכי לקסיקון "הקשרים", פירסמו הודעת התנצלות

בעקבות הסערה שקמה כשנודע כי נעמי שמר לא נכללת בלקסיקון הם מבטיחים כי פועלה יוזכר במהדורה הבאה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

עורכי לקסיקון הקשרים של סופרי ישראל פרופ' יגאל שוורץ וזיסי סתוי פירסמו הודעה בעקבות הסערה שקמה כשנודע כי נעמי שמר לא נכללת בלקסיקון.

שני העורכים כתבו כי "למערכת הגיעו פניות רבות המלינות על כך שלא הקדשנו ערך לנעמי שמר וליצירתה. בדקנו את עצמנו, והחלטנו ששגינו. לפיכך, ערך על נעמי שמר ופועלה יופיע במהדורה המודפסת הבאה ובגרסת האינטרנט. עם זאת, ברצוננו להבהיר, בלשון ברורה וחד משמעית, שהניסיון לייחס למערכת שיקולים פוליטיים זרים נובע מאי־ידיעת העובדות".

עוד כתבו השניים כי "מדובר בלקסיקון האקדמי היחיד, השלם והמעודכן ביותר, שמוגש כמחווה של כבוד, אמון ואהבה, כלפי הספרות שנוצרה בישראל בשישים וחמש השנים הראשונות לקיומה. הוא כולל 1,135 ערכים שנכתבו על ידי 168 חוקרים ומבקרים מובילים. נכללות בו סקירות והערכות של מפעלם של יוצרים בכל שפות הכתיבה, ומכל קשת האמונות והדעות".

יגאל שוורץצילום: דניאל צ'צ'יק

הם הוסיפו כי הם "מצרים על כך שיש המנסים לגרוף הון פוליטי באמצעות הכפשות של מפעל תרבותי יחיד בסוגו, בהיקפו ובסמכותו, שמאות בני אדם שקדו עליו במשך תשע שנים. ויכוח הוא דבר לגיטימי. עובדה, שמענו, השתכנענו ואנו מתקנים. אבל לא שיסוי מכוער וחסר שחר".

השניים לא התייחסו לטענות על כך שהסופר שבתי טבת לא הוזכר בלקסיקון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ