מיה סלע
מיה סלע

לאחר ההודעה בשבוע שעבר על התפטרותה של איריס בראל מניהול החברה וכניסתו של אייל גרינברג כמנכ"ל זמני לרשת, מינוי שייכנס לתוקפו בימים הקרובים, מודיעה היום הנהלת סטימצקי כי הגיעה להבנות עם מו"לים נוספים קטנים - אבן שושן, עמיחי, יבנה, כרמל, מס ראובן, רסלינג, על השולחן, פראג, מפה, לוני כהן, מדריכי שיחור, שלומית יפת, פרולוג, עופרים, ופרובוק. זאת לאחר שבשבועות האחרונים חתמו עם סטימצקי רוב המו"לים הגדולים בארץ בהם ידיעות ספרים, כנרת-זמורה, וכתר.

מסטימצקי נמסר: "נכונותם של עוד הוצאות לאור להצטרף ולחתום עימנו מהווה רוח גבית לתהליך ההבראה. ההוצאות הגדולות שינעו סחורות רבות בשבועיים האחרונים לסניפי סטימצקי ברחבי הארץ וכבר עכשיו אנחנו עדים לגידול משמעותי במכירות. קיבלנו חברה מפסידה, במצב המחייב נקיטת פעולות בכל שדרות הארגון. נפעל בדחיפות אך בזהירות המתחייבת על מנת להבטיח את חוסנה של סטימצקי, תוך חיזוק עוצמות הרשת. בחגיגות ה-88 לסטימצקי בשנה הבאה, תהיה זאת חגיגה כפולה – שיקום הרשת ומעבר לאפיקי רווח, בנוסף להיותה הרשת הוותיקה והאיכותית בישראל בתחומה"

עוד מסרו בסטימצקי כי קיבלו בשבועות האחרונים פניות מסופרים החתומים בהוצאות הבודדות שטרם חתמו עם סטימצקי על היעדרות יצירותיהם ממדפי הרשת. "ההנהלה הציעה ותמשיך להציע לסופרים לפרסם את כותריהם באמצעות הוצאת הספרים בבעלותה או על ידי ספקי הרשת, למען המשך עידוד היצירה והספרות הישראלית".

בנוסף הודיעה ההנהלה כי במהלך השבועות הקרובים ייפגשו הרוכשים עם 1,100 עובדי הרשת. "עובדי סטימצקי הם המשאב החשוב ביותר לרוכשים ולכן הודיעה ההנהלה החדשה כי תיפגש עם כלל עובדי הרשת במסגרת כינוסים שיתקיימו בשבועיים הבאים בשלושה אזורים ברחבי הארץ ותכניהם נסגרים בימים אלו".

נזכיר כי את הבקשה לפירוק סטימצקי הגישה התאחדות המו"לים באמצעות עורכי הדין ניצה פוזנר ואורי צירינסקי ממשרד יעקב סלומון ליפשיץ ושות'. לבקשה שותפים הוצאת מודן, עם עובד, אופוס ועוד שישה מו"לים שבקשו להישאר בעילום שם מחשש שסטימצקי תדיר את ספריהם מחנויות הרשת.

העברת סטימצקי מקרן מרקסטון לקבוצת הרוכשים בראשות קבוצת גרינברג הושלמה היום בהסכמה ובאישור בנק הפועלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ