ח"כ איילת שקד מכנסת שדולה לבחינת חוק הסופרים

הזמנות נשלחו לסופרים, מו"לים וארגוני סופרים. גורם בענף המו"לות: היא מתנגדת לחוק, זו המטרה. הסופרת אבירמה גולן: לא אשתף פעולה עם הסמל המובהק של הבית היהודי

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

היום (ג') בצהריים הודיעה ח"כ איילת שקד כי מחר יתקיים בכנסת כנס הייסוד של השדולה למען הספרות הישראלית ועידוד הקריאה בישראל. בהודעה נכתב כי הדיון יעסוק בבחינת ההשפעה של חוק הסופרים על שוק הספרים בישראל, גם לאור שבוע הספר שהתקיים לאחרונה, וכי בכנס ישתתפו סופרים, מו"לים וארגוני סופרים. לא מעט אנשים בענף הספרים הרימו גבה כאשר קיבלו היום את ההזמנה לכנס ותהו מה לח"כ אילת שקד ולענף הספרים.

מלשכתה של שקד נמסר ל"הארץ" כי בכנס ישתתפו סופרים כגון פייר לוי, עוזיאל חזן, יוסף עוזר, ערן בר לב, רועי בית לוי, מלכה קוסוביץ, שושנה ויג, טוביה טננבאום, אמיר וייטמן, ליאור כוריאל, אבישי עמדי, דביר צור, ויאיר אגמון. עוד נמסרה רשימת אנשים שהודיעו שכנראה יגיעו, ביניהם נעה מנהיים, עורכת ספרות המקור של הוצאת כנרת־זמורה־ביתן, בנימין טריווקס מו"ל הוצאת מטר, בלפור חקק חבר הנהלת ארגון הסופרים, דוד גל־אור מהוצאת מסלולים ויובל זילברפרונד מהוצאת דברי־שיר.

ח"כ שקד. מהיום למחרצילום: מיכל פתאל

גורם המצוי בענף המו"לות אמר ל"הארץ" כי איילת שקד מתנגדת לחוק הספרים וזוהי המטרה האמיתית של ההתאגדות.

הסופרת והעיתונאית אבירמה גולן הסבירה בפייסבוק מדוע לא תשתתף באירוע: "הספרות העברית יקרה ללבי מאוד", כתבה, "אבל בימים אלה חשוב לי יותר מאי־פעם לסמן את גבולות הברית החברתית־תרבותית שלי. מי שיגיד לי עכשיו 'מה את מכניסה פוליטיקה לספרות' אשיב לו שאין דבר כזה, ספרות בלי פוליטיקה, כי ספרות טובה לא פוחדת מאמירה פוליטית (לא מפלגתית. פוליטית, במובן הכי עמוק של המלה), ואי-אפשר להגיד 'בואו נדבר ספרות לא פוליטית' כשהיא, הספרות, משמשת כלי לשדולה בכנסת בראשות הסמל הכי מובהק של הבית היהודי".

אבירמה גולן. לסמן את הגבולצילום: דודו בכר

כאשר נשאלה העוזרת הפרלמנטרית של שקד מה הבהילות בהזמנת סופרים ומו"לים מהיום למחר — ענתה כי הכנסת יוצאת לפגרה בעוד שלושה שבועות. "זה לא מהיום למחר", אמרה, "חברי הכנסת קיבלו הזמנות כבר לפני שבוע ומעלה. פשוט את אנשי התקשורת זימנתי לפני יום". עם זאת הוסיפה: "התארגנות לא היתה מעולה, אני מודה".

עוד אמרה העוזרת הפרלמנטרית, כי ח"כ שקד ישבה עם סופרים מו"לים והוצאות ספרים בחצי שנה האחרונה והחליטה על השדולה והקמתה כבר לפני חודשיים. "רצינו לקיים דיון ראשון כמה וכמה פעמים בחודש האחרון וכל פעם זה נדחה לאור המצב המדיני, החטופים ואז מציאת הגופות. והחלטנו לעשות זאת מחר בתקווה שלא יהיה שום דבר שיבטל את האירוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ