בית הדין אישר: סטימצקי תשלם קנס של מיליון וחצי שקלים

הקנס ניתן בהמשך למבצעי בלעדיות שיזמה רשת סטימצקי באוקטובר 2010, במסגרתם פנתה למו"לים ודרשה שלא ישתתפו במבצעי חנויות ספרים אחרות באותו החודש

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

השופטת תמר בזק רפפורט מבית הדין להגבלים עסקיים אישרה את ההסדר לפיו חברת סטימצקי תשלם מיליון וחצי שקלים ואיריס בראל תשלם חמישים אלף שקל. הקנס ניתן בהמשך למבצעי בלעדיות שיזמה רשת סטימצקי באוקטובר 2010, במסגרתם פנתה למו"לים ודרשה שלא ישתתפו במבצעי חנויות ספרים אחרות באותו החודש. ההודעה על ההסדר לעיל יצאה בחודש מאי מהרשות להגבלים עסקיים וכעת מקבלת תוקף של בית המשפט.

נזכיר כי במהלך חודש יולי 2011 פתחה מחלקת החקירות של הרשות להגבלים עסקיים בחקירה כנגד סטימצקי בנוגע להפרת תנאי המיזוג . מדובר בשני אירועים, הראשון במהלך נובמבר 2010־יוני 2011, אז דרשה סטימצקי ממו"לים שונים בלעדיות במבצעים בעבור ספרים שישתתפו במבצעי מועדון הלקוחות שלה. כלומר, שהמו"לים לא ימכרו את אותם ספרים בחנויות אחרות, בוודאי שלא ברשת צומת ספרים.

האירוע השני התרחש במהלך יולי 2011, אז דרשה סטימצקי ממו"לים שונים שספרים שנמכרים במבצעי סטימצקי באותו חודש לא ישתתפו במבצעים של חנויות אחרות באותה התקופה. סטימצקי חזרה בה מדרישת בלעדיות זו לאחר מספר ימים.

גם אם יש לברך על החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים, אי אפשר שלא לשים לב לשנים שעברו מאז התבצעו העברות. אולי אם הממונה על ההגבלים העסקיים היה עובד מהר יותר, אפשר היה למנוע את ההשתוללות וההתדרדרות של סטימצקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ