משה כהן — הזוכה בתחרות הסיפור הקצרצר "צרצר פיס"

"למסירה בהזדמנות: הרים וגבעות" כתב בין השאר כהן, בתחרות שנושאה היה "מודעה". במקום השני זכתה שושן ובר, בשלישי אפרת זיו, ובמסלול צרצר מונדיאל: מואיז בן הראש

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

"למסירה בהזדמנות שלא תחזור!!! הרים וגבעות. מיקום מעולה, נוף מלא לים ולמדבר. אל תתפתו לזיופים. אצלנו ההרים והגבעות המקוריים!". זהו הסיפור הקצרצר שכתב משה כהן מנהריה וזכה במקום הראשון בתחרות הצרצר פיס של מפעל הפיס. הסיפור זיכה אותו ב–15 אלף שקלים. שופטי התחרות — יצחק לבני, נועה מנהיים ונועה ידלין — נימקו: "במשפטים ספורים מצליח הכותב לרקוח מעשייה זעירה ומתוחכמת, שהתבונה הגלומה בה הולכת ומתבררת עם כל מלה חולפת. סיפור ממזרי ומקורי, שיכול היה להיכתב רק בעברית".

כ–5,000 כותבים ניגשו לתחרות בה התבקשה כתיבת סיפור ב–140 תווים, כשהקונספט השנה היה כתיבת "מודעה". במקום השני, בפרס של 10,000 שקל, זכתה שושן ובר מפתח תקווה, על המודעה: "במודעה רשמתי: למסירה דרקון יד־שלישית, במחיר טוב. אף־אחד לא התקשר. חשבו שזה בדיחה. זה גם מה שאני חשבתי בזמנו, אבל אני דווקא כן התקשרתי". נימוקי השופטים לזכייה: "מחווה מקסימה הן למודעה האיקונית של המינגווי והן למיקרו־סיפור של אאוגוסטו מונטרוסו. סיפור פנטסיה קטן ומושלם המצליח לפתוח את הדמיון והאפשרויות המפתות הגלומות בו בחסכנות וביעילות".

משה כהן

 במקום השלישי, ב–5,000 שקל, זכתה אפרת זיו מרמת השרון, על המודעה: "כאן   לא          מ ר ח ב   מוגן". נימוקי השופטים: זהו ביטוי חד מהאקטואליה המיידית שלנו — בהרחבה חכמה ומכאיבה לסיפור המצב האנושי בכללו. מסלול נוסף של התחרות היה מסלול "צרצר מונדיאל" שם הגיע למקום הראשון המשורר מואיז בן הראש מירושלים על הטקסט: "קבוצה עם מגן בשם בורחס וקשר בשם בולניו נשמעת כמו סיפור של קורטסאר". נימוקי השופטים: "יש כאן קישור משועשע ואינטליגנטי, ומבקש השוואות שניתן למצוא אותן, בין שתי התרומות הגדולות של דרום אמריקה לעולם — הכדורגל הייחודי והספרות הנפלאה של הסופרים בורחס וקורטסאר הארגנטינים ובולניו הצ'יליאני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ