רות קלדרון וסתיו שפיר בין המשתתפים בכנס למען הספרות הישראלית בראשות איילת שקד

הדיון, שיתקיים מחר בכנסת, יעסוק במצב שוק הספרות, במצבם של הסופרים בארץ, ובבחינת השפעת חוק הסופרים על שוק הספרים בישראל לאור כניסתו של החוק לתוקף

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

כנס היסוד של השדולה למען הספרות הישראלית ועידוד הקריאה בישראל בראשות חברת הכנסת איילת שקד יתקיים מחר (רביעי) בכנסת. הדיון יעסוק במצב שוק הספרות, במצבם של הסופרים בארץ, ובבחינת השפעת חוק הסופרים על שוק הספרים בישראל לאור כניסתו של החוק לתוקף. בדיון ישתתפו חברי הכנסת עדי קול, רות קלדרון, יפעת קריב, סתיו שפיר, אראל מרגלית, עמרם מצנע, שמעון אוחיון וזבולון כלפה, המו"לים פרופ' עוזי שביט (הקיבוץ המאוחד), יפתח דקל (כתר), עמוס יובל (מוסד ביאליק), איתן זינגר (דיונון), תמר קדמי זק (ש. זק), מתן אחיאסף (אחיאסף), ערן זמורה ונועה מנהיים (כנרת זמורה ביתן), אברהם קנטור (ספריית הפועלים) ורחלי אידלמן מו"ל הוצאת שוקן ויו"ר תהאחדות המו"לים.

כמו כן ישתתפו הסופרים אביחי אסולין, דביר צור, יואב בלום, מירה מגן, שרון נריה בר און, וגילית חומסקי. בכנס ישתתף גם דני טל, הממונה מטעם משרד הכלכלה על חוק הסופרים.

גורמים בענף המו"לות אמרו כי שקד מתנגדת לחוק, שכבר עבר ומיושם מאז פברואר. הכנס אמור היה להתקיים בתחילת יולי ונדחה אז "בגלל המצב". הסופרת והעיתונאית אבירמה גולן הסבירה אז בעמוד בפייסבוק שלה מדוע לא תשתתף באירוע: "בימים אלה חשוב לי יותר מאי־פעם לסמן את גבולות הברית החברתית־תרבותית שלי. מי שיגיד לי עכשיו 'מה את מכניסה פוליטיקה לספרות' אשיב לו שאין דבר כזה, ספרות בלי פוליטיקה, כי ספרות טובה לא פוחדת מאמירה פוליטית (לא מפלגתית. פוליטית, במובן הכי עמוק של המלה), ואי אפשר להגיד 'בואו נדבר ספרות לא פוליטית' כשהיא, הספרות, משמשת כלי לשדולה בכנסת בראשות הסמל הכי מובהק של הבית היהודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ