סדרת מפגשים עם סופרים ישראלים שמצליחים בצרפת

בסדרה שמארגן המכון הצרפתי בישראל ישתתפו בין השאר דרור משעני, ניר ברעם, אתגר קרת ודרור בורשטיין

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

המכון הצרפתי בישראל חוגג את פתיחת העונה הספרותית באירוע בסימן השפה העברית. "מפגש עם סופר" היא סדרה של שמונה מפגשים עם סופרים ישראלים שספריהם פורסמו לאחרונה בצרפת וזכו לאהדת הקוראים שם. בסדרה, שתתחיל ב-10 ספטמבר ותימשך כחמישה חודשים, ישתתפו בני ציפר, דרור משעני, ניר ברעם, ירמי פינקוס, אשכול נבו, ליעד שהם, אתגר קרת ודרור בורשטיין.

לדברי אנשי המכון הצרפתי בישראל, הזמנתה של ישראל כאורחת כבוד לסלון הספרים 2008 בפריז עוררה את "חיבתו והוקרתו של הציבור הצרפתי לספרות הישראלית, המצטיינת בפלורליזם של סגנונות ונושאים". לדבריהם, מאז אותו אירוע, כל חנות ספרים בצרפת העמידה מדור לספרות עברית. עוד נמסר מהמכון הצרפתי כי ספריהם של עמוס עוז, א"ב יהושע, דויד גרוסמן ומאיר שלו מתפרסמים בצרפת בקביעות, אולם מו"לים צרפתים לא מהססים לפרסם גם את דור הסופרים הישראלים החדש.

הסדרה תתחיל עם בני ציפר (עורך מדור תרבות וספרות של "הארץ") וספרו "בינינו, הלבנטינים - סיפורי מסעות" ותיחתם עם דרור בורשטיין וספרו "אחות שמש".

דרור משעני ידבר על ספרו "תיק נעדר", ליעד שהם על ספרו "עיר מקלט", אשכול נבו על "נוילנד", ירמי פינקוס על "הקברט ההיסטורי של פרופסור פבריקנט", ניר ברעם על ספרו "אנשים טובים" ואתגר קרת על ספרו שלא ראה אור בעברית "Seven good years".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ