במסגרת יריד ספרי אמנות בלונדון יוצג ספר שמשמיד את עצמו

כחלק מהיריד תיפתח בגלריית וויטצ'אפל תערוכה שבה יציגו תשעה אמנים שהוזמנו לחקור את העתיד של הספר כאובייקט מודפס

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

בסוף ספטמבר (28-26) תיפתח תערוכה בגלריה וויטצ'אפל כחלק מיריד ספרי אמנות בלונדון. תשעה אמנים הוזמנו כדי לחקור את העתיד של הספר כאובייקט מודפס וכדי לאתגר את האופן בו אפשר לחוות ספרים.

האמנית קמיל לפרוסט יצרה ספר המודפס על נייר תרמי שמתחמם ומשחיר, כך שאת הטקסט הנכתב על הנייר חייבים לקרוא תוך ארבע שעות לפני שהוא מתפוגג אל תוך השחור. בספר שיצרה ייכתב שיר של אליסה ואלה שייעלם תוך ארבע שעות. לפרוסט אמרה שהעבודה שיצרה עלתה מתוך הדיונים על ערכו של הספר כאובייקט כשלעצמו, בלי קשר לתוכן שלו ועל כך שעצם פעולת הקריאה משנה אותו והופכת את החפץ שיוצר בייצור המוני לייחודי ואישי.

עוד עבודת אמנות שתוצג היא של וינס קולוסקי, שיציג גרסה ל"שיר האהבה של ג' אלפרד פרופרוק" מאת ט. ס. אליוט. קולוסקי הפך את כריכת הספר לסט מגירות שבהן הבגדים שפרופרוק היה לובש, כפי שהאמן מדמיין זאת. קולוסקי כתב על הפרויקט שתמיד כשקרא את השיר של אליוט ראה בו ביטוי לאדם שלא הצליח במיוחד, שהיה ברקע, היה חבר טוב אבל לא איש מוביל, הוא היה דמות משנית בחיים, ובעוד שנראה שהוא קיבל את העובדה הזאת יש שם גם חרטה על כך: "ביצירה שיצרתי הרקע ממחיש מעט מכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ