בקרוב: ביוגרפיה של ג'ונתן פרנזן

את הביוגרפיה כותב פיליפ ויינשטיין, שכתב לפני כן מחקרים על ויליאם פוקנר, מרסל פרוסט ופרנץ קפקא

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

בסתיו הבא תפורסם ביוגרפיה של הסופר ג'ונתן פרנזן. את הביוגרפיה כותב פיליפ ויינשטיין, שכתב לפני כן מחקרים על ויליאם פוקנר, מרסל פרוסט ופרנץ קפקא. כתיבת ביוגרפיה על פרנזן, בן ה-55 שפירסם עד כה רק ארבעה רומנים שרק שניים מהם זכו להצלחה אצל הקהל ואצל המבקרים — "התיקונים" ו"חופש" — היא מעשה מעט משונה, העירו ב"ניו יורק טיימס" וציינו כי על פניו לא נראה כי לפרנזן יש חיים שראויים לתשומת לב מיוחדת.

אבל ויינשטיין, פרופסור לספרות ומכר של פראנזן, אמר שדווקא מצא חומרים רבים לביוגרפיה שתקרא "ג'ונתן פרנזן: הקומדיה של הזעם" ותראה אור בהוצאת בלומבסברי.

לפי הודעת ההוצאה, הביוגרפיה תחקור את המטמורפוזה של פרנזן כאדם וכסופר, מילדותו הרגישה דרך ימיו באוניברסיטה, חיי הנישואים הקשים, ועד שהגיע להיות סופר איקוני.

ויינשטיין אמר כי מטרתו אינה לחפש לכלוך על הסופר אלא לבדוק איך הקשיים בחייו עיצבו את עבודתו. "זאת לא חשיפה של פראנזן", אמר, "זאת אפילו לא ממש ביוגרפיה, איני מעמיד פנים שזוהי ביוגרפיה מלאה, כי מוקדם מדי לכך. הוא בשיא הקריירה שלו. מישהו אחר, בדור הבא, יכתוב את הביוגרפיה הזאת. אני כתבתי דו"ח על מי האיש".

ויינשטיין סיפר כי לפני שנתיים שלח אימייל לפרנזן ובו ביקש את ברכתו, "אמרתי לו 'זה מה שאני חושב. מה אתה חושב? לא אעשה את זה אם אתה לא רוצה". פרנזן אהב את הרעיון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ