המאבק בין ענקית הספרים אמאזון לבין הסופרים עולה שלב

מאות סופרים, ביניהם אורחן פאמוק, סלמן רושדי ופיליפ רות, הצטרפו לקואליציה נגד אמאזון ומבקשים שמשרד המשפטים האמריקאי יפתח בחקירה נגד ענקית הספרים באשמה שהיא מפעילה טקטיקות בלתי חוקיות של מונופול

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

קרב האיתנים בין ענקית הספרים אמאזון לבין המו"ל הגדול האשט מתרחב וכעת מצטרפים לעימות מול אמאזון לא רק הסופרים של האשט אלא סופרים נוספים, שמרחיבים את גבול המאבק.

בקרב בין אמאזון והאשט על מחיר הספרים הדיגיטלים ניסתה אמאזון להילחם באמצעות העלמת ספרי האשט מהמדפים הווירטואלים. סופרים רבים נרתמו למאבק מול אמאזון ושיטות הפעולה שלה.

כעת דווח ב"ניו יורק טיימס" כי מאות סופרים נוספים מצטרפים לקואליציה. הם מבקשים לא רק לדאוג לכותרים של האשט שלא נמכרים באמזון אלא גם מבקשים שמשרד המשפטים האמריקאי יפתח בחקירה נגד אמאזון באשמה שהם מפעילים טקטיקות בלתי חוקיות של מונופול. עוד הם מבקשים להדגיש את התהיה לגבי הזכויות והאחריות של חברה שמוכרת חצי מהספרים באמריקה כולה ושולטת בפלטפורמה הדיגיטלית.

הסוכן הספרותי אנדרו ויילי, שנחשב לסוכן הספרותי החזק בעולם, סיפר ל"ניו יורק טיימס" כי הוא גייס רבים מהסופרים שלו למשימה, ביניהם: פיליפ רות, אורחן פאמוק, סלמן רושדי, וו.ס נאיפול ומילן קונדרה.

ווילי הוסיף: "ברור לי, ולכל הסופרים שאני מייצג, שמה שאמאזון עושים הוא הרסני לתעשיית ההוצאה לאור ולאינטרסים של הסופרים. אם לא יעצרו את אמאזון אנחנו עומדים מול סוף התרבות הספרותית באמריקה".

אמאזון טרם הגיבו על ההתארגנות החדשה אבל במאמר שפורסם ביולי אמר רוס גרנדינטי, סגן נשיא אמאזון, "ספרים הם באמת בית בשבילנו. כך התחלנו. אכפת לנו מהם מאוד. לעזור לסופרים ולספרים להצליח בעולם צפוף של מדיה דיגיטלית זה דבר שמאוד חשוב לנו" .

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ