רות קלדרון, איילת שקד וסתיו שפיר הודיעו כי התאחדו בשביל לקדם את התרבות העברית

שלוש חברות הכנסת הקימו צוות פעולה משותף שמטרתו, לדבריהן, העלאת המודעות לקשיים של הסופרים והמשוררים בישראל, העברת תקציבים, תמיכה ביוצרים צעירים ועוד

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

רות קלדרון (יש עתיד), איילת שקד (הבית היהודי) וסתיו שפיר (העבודה) הקימו צוות פעולה משותף שמטרתו, לדבריהן, העלאת המודעות לקשיים של הסופרים והמשוררים בישראל, העברת תקציבים, תמיכה ביוצרים צעירים ועוד. עוד הצהירו כי הן מאמינות כי המדינה צריכה להתגייס למען עידוד התרבות בישראל כיעד לאומי. וכי הן שותפות בדאגה לסופרים ולמשוררים הישראלים שנתפשים כמי שאמורים לפעול מתוך שליחות פנימית וציבורית, אך נותרים לרוב ללא ביטוח, ללא פנסיה וללא שכר הוגן, לשון ההודעה.

שלוש הח"כיות מסרו כי כבר הגיעו להסכמה עם משרד התרבות, לפיה כל סופר יקבל הודעה עם סכום התמלוגים המגיעים לו בעבור השאלת ספריו בספריות כולל ציון של מספר ההשאלות הכללי באותה שנה. בנוסף, הודיעו כי הן בוחנות את האפשרות לחזק את קרן פרס היצירה לסופרים עבריים על שם לוי אשכול ז"ל וכי הן בוחנות אפשרויות לחקיקה בתחום התרבות העברית.

קלדרון. הספרות היא עמוד תווך במהותנוצילום: תומר אפלבאום

ח"כ סתיו שפיר אמרה כי "למרות הפערים האידיאולוגיים, על דבר אחד שלושתנו מסכימות: תרבות עברית, ספרות ושירה פרי יצירתם של סופרים ומשוררים ישראלים, הן מאבני היסוד החשובות ביותר של מדינת ישראל, ומה שהופך אותנו למי שאנחנו. המושררים והסופרים בישראל מופקרים היום - לעבודה ללא ביטוח, ללא פנסיה וללא זכויות. הם אמורים לקיים את עבודתם כשליחות אישית וציבורית, לטובת כולנו, בשעה שאיש לא דואג להם. החלטנו אנחנו לדאוג להם, ולהגדיר זאת כיעד לאומי".

לפי ח"כ איילת שקד "ספרות ושירה עברית אינן עניין פוליטי. אני שמחה לשלב כוחות עם חברותי מהסיעות השונות על מנת לקדם ולשמר את היצירה העברית".

ח"כ רות קלדרון הזכירה כי "המשבר בענף הספרים חמור" והוסיפה ש"הגיוס הלאומי לטובת תרבות עברית ראוי שיהיה משמעותי כמו הגיוס בנושא המחסור במים. התרבות הכרחית לקיום משמעותי. ללא תרבות ספר מפותחת נאבד עמוד תווך מרכזי במהותנו". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ