הוכרזו הזוכים בתוכנית המלגות לסופרים, המעניקה 60,000 שקל לכל משתתף

הספרייה הלאומית הכריזה היום על הזוכים בתוכנית "פרדס", המיועדת לסופרים ישראלים שכבר כתבו והוציאו לאור ספר אחד וכעת הם שוקדים על הוצאת ספרם השני

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הספרייה הלאומית הכריזה על הזוכים בתוכנית המלגות "פרדס" לשנת 2014־2015, המיועדת לסופרים בתחילת דרכם. גובה המלגות - כרבע מיליון שקל בשנה.

ארבעת הסופרים שנבחרו הם: דן זמל, מחבר הספר "מעבר לכאן"; מתן יאיר על ספרו "חדר משלו"; אליס ביאלסקי, מחברת הספר "ראינו לילה"; ויחזקאל רחמים, על ספרו "פיגומים".

תוכנית המלגות "פרדס" מיועדת לסופרים ישראלים שכבר כתבו והוציאו לאור ספר אחד וכעת הם שוקדים על הוצאת ספרם השני. התוכנית מעניקה לזוכים בה מלגה חודשית ואפשרות להתפנות וליצור בספרייה, כמקום של השראה ומפגש פורה בין הסופרים הצעירים למשתמשי הספרייה.

גובה המלגות הינו 5,000 שקל לכל סופר מדי חודש (60,000 שקל לכל משתתף בשנה).

ביאלסקי. אפשרות להתפנותצילום: מאשה רובין

בראש הוועדה שבחרה את הסופרים עמד הפרופ' אריאל הירשפלד. השנה הוחלט כי שמות חברי ועדת הבחירה לא ייחשפו כדי למנוע לחצים.

מנהל הספרייה הלאומית, אורן ויינברג, אמר היום כי היוזמה להקמת תוכנית המלגות "פרדס", מעבר לתמיכה בסופרים צעירים הנמצאים בתחילת דרכם, באה במטרה לעודד את היצירה הספרותית בישראל ולחשוף בפני הסופרים את הפעילות העשירה והייחודית המתקיימת בספרייה. לדבריו, הצלחת התוכנית בשנה שחלפה מעידה על חשיבותה גם בקרב הסופרים עצמם וגם בקרב באי הספרייה הלאומית שנהנו משלל פעילויות ומפגשים בתחומי הפרוזה העברית.

הסופרים שנבחרו ישתתפו מדי שבוע בסדנאות הכרות עם האוספים השונים השמורים בספרייה וכן הם יזכו בתוכנית העשרה מיוחדת על מקורות התרבות הישראלית מצוות עובדי הספרייה, מחוקרי ספרות ויוצרים אחרים. כמו כן יציגו הסופרים עצמם את תהליך הכתיבה שלהם במפגשים עם קהל המבקרים בספרייה, כחלק מפעילות התרבות של הספרייה הלאומית.

בשנה שעברה השתתפו בתוכנית המלגות אביגיל גרץ, גלית דהן־קרליבך, איימן סיכסק ומיכל פיטובסקי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ