פורסם סיפור אבוד של ג'ון סטיינבק

הסיפור נקרא "With Your Wings" ו"הטלגרף" מדווח כי הפעם היחידה שבה הציבור נחשף אליו קודם לכן היתה ביולי 1944 כאשר אורסון וולס הקריא את הסיפור באחת מתוכניות הרדיו שלו בזמן מלחמת העולם השנייה

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

בסוף השבוע האחרון פירסם מגזין "סטרנד" האמריקאי סיפור של ג'ון סטיינבק שאבד לפני 70 שנה.

הסיפור נקרא "With Your Wings" ו"הטלגרף" מדווח כי הפעם היחידה שבה הציבור נחשף אליו קודם לכן היתה ביולי 1944 כאשר אורסון וולס הקריא את הסיפור באחת מתוכניות הרדיו שלו בזמן מלחמת העולם השנייה.

סטיינבק, זוכה פרס נובל לספרות בשנת 1962, שספרו "ענבי זעם" היה רב מכר באמריקה בשנת 1939, כתב את הסיפור במיוחד בעבור התוכנית של אורסון וולס. הוא מספר בו על טייס שחור במלחמת העולם השנייה, אלא שהסיפור מעולם לא נדפס בשום מקום.

סטיינבק. אידיאליסטצילום: אי־פי

אנדרו פ. גולי, עורך המגזין שפירסם את הסיפור, מצא אותו לאחרונה כאשר חיפש בארכיונים של אוניבסיטת טקסס באוסטין. לדבריו "סטיינבק היה אידיאליסט. הוא ראה את אמריקה כארץ נפלאה שיש לה כל כך הרבה להציע ומצד שני הוא יכול היה לראות אי שיוויון. הוא יכול היה לראות איך תאוות הבצע וההפרזה הורסת את מעמד הפועלים. הסיפור הזה נראה לי כמו ניסיון להראות את אמריקה התיכונה ואת האופן שבו אפרו־אמריקאים נשאו נטל עצום בהגנה על ארצות הברית בזמן המלחמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ