ארגון הסופרים הבינלאומי יפרסם מכתב פתוח לסופרים כלואים

בין החמישה סופרת ומורה שמרצים עונש של 20 שנות מאסר באיראן וסופר מפראגווי שנידון למאסר של שלושים חודשים בעוון פלגיאט

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

לפי ארגון הסופרים הבינלאומי פן ישנם 900 סופרים מסביב לעולם שנמצאים בסיכון, שהוטרדו, נאסרו, נרצחו או נעלמו בשנה שעברה. מתוך ה-900, 283 סופרים נעצרו או נאסרו לתקופות ארוכות, 39 סופרים קיבלו איומים על חייהם, ו-33 סופרים נרצחו.

השבוע בחר הארגון הסופרים חמישה סופרים שנמצאים במעצר והוא יפרסם מכתב פתוח לכל אחד מהם. בין החמישה סופרת ומורה שמרצים עונש של 20 שנות מאסר באיראן וסופר מפראגווי שנידון למאסר של שלושים חודשים בעוון פלגיאט. מדובר בסופר שהואשם כי גנב מהרומן של מריה יוג'ניה גריי בספר לילדים שפירסם בשנת 2010. מארגון פן נמסר ששישה מומחים בלתי תלוים קבעו כי אי אפשר לקבוע שמדובר בפלגיאט.

מריאן בוטספורד פרייזר, נשיאת פן הבינלאומי, אמרה ל"גרדיאן" כי ה-15 בנובמבר הוא יום הפעולה וההכרה ודרכו של ארגון פן לומר לכל אותם 900 סופרים שהם אינם מושתקים, שלא נשכחו "ושאנחנו עומדים אתם ונילחם למענם".

עוד מדווח ה"גרדיאן" הבריטי כי סטודנט מצרי נעצר מאחר שנמצא אצלו הרומן "1984" של ג'ורג אורוול. בעיתון המצרי אל־מאסרי אל יום דווח כי סטודנט שזוהה כמוחמד ט. נתפס באוניברסיטת קהיר כשברשותו הספר. מהמשטרה המצרית נמסר בתגובה כי כלל לא היו מודעים לחשיבותו של הספר וכי מוחמד ט. נעצר משום שצילם כוחות ביטחון ללא רשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ