תיקון טעויות בכתבה על פרסי הספרות

שירה סתיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירה סתיו

למיה סלע ולאלוף בן, עורך "הארץ",

בקשר לכתבה "מועדון הספר" שהתפרסמה היום במוסף "גלריה", בדפוס ובאתר האינטרנט - בכתבה מוקדשת פסקה שלמה לשני פרסים שקיבלתי, ממנה עולה כי היה ניגוד עניינים במתן הפרסים. אלא שהעובדות המוצגות בכתבה הן חסרות שחר. לא השופטים המוזכרים בכתבה הם אלה שהעניקו לי את הפרסים - בשני המקרים.

בכתבה נכתב כי שני הפרסים ניתנו לי על ידי חבר השופטים - פרופ' מיכאל גלוזמן, ד"ר אורית מיטל ופרופ' חנן חבר. זה אינו נכון כלל וכלל

בפרס ברנשטיין לביקורת זכיתי בשנת 2009. בוועדה המכהנת ישבו דניאל בלוך, טלילה בן זכאי ואליעזר דר-דרזנר, שלושה אנשים שאינני מכירה ומעולם לא פגשתי. הפרטים נגישים לכל אדם בחיפוש קצרצר באינטרנט. גלוזמן, מיטל וחבר היו השופטים בפרס המקביל שניתן באותה השנה בתחום הפרוזה. אין שום קשר בין הוועדות וכל ועדה מתכנסת ומחליטה בנפרד מן הוועדה האחרת.

בפרס ברנשטיין לשירה זכיתי בשנת 2013. בועדה המכהנת ישבו פרופ' אריאל הירשפלד, פרופ' מיכאל גלוזמן וד"ר תמר וולף מונזוןמיה סלע עצמה מנתה  את שמותיהם בכתבה שהקדישה לכך.

את שלושתם אני מכירה היכרות בלתי-אישית מתוקף עבודתי כחוקרת ספרות באקדמיה, ואולם, הם אינם עובדים באוניברסיטה שלי, לא כתבו לי כל מכתב המלצה, אינם אחראים לקידום שלי בקריירה האקדמית ומעולם לא הייתי בעמדה של מתן טובת הנאה כלפיהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ