עודד מודן נגד חוק הספרים: "המו"לות נמצאת במצוקה"

את הדברים אמר מו"ל הוצאת מודן באירוע שהתקיים לכבוד מכירת 150 אלף עותקים מספרה של שרית ישי לוי ״מלכת היופי של ירושלים״.

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

מו"ל הוצאת מודן, עודד מודן, אמר הבוקר (חמישי) דברים קשים על מצב ענף הספרים לאור חוק הספר, באירוע שהתקיים לכבוד מכירת 150 אלף עותקים מספרה של שרית ישי לוי ״מלכת היופי של ירושלים״ בהוצאת מודן.

מודן אמר כי מו"לים לא יוציאו יותר ספרי ביכורים בגלל חוק הספר וסיפר שספרים חדשים שיוצאים היום לא נמכרים. "אנחנו מוציאים היום שליש ממה שהיינו מוציאים לפני חוק הספרים. מה שקרה עם הספר של ישי לוי היה המצב הטבעי של כלכלה חופשית. הספר הבא שלה יצטרך להתמודד בשוק שלא נותן לעשות מבצעים וזה מאוד יקשה עלינו במכירות. התוצאה תהיה מה שקורה היום לספרים החדשים. מה שקרה עם הספר הזה לא יקרה בספר הבא אלא אם יבוא פוליטיקאי אמיץ ויגיד בואו נעצור ונראה מה קרה. אבל את הפוליטיקאים זה לא מעניין, הם עשו וי. המו"לות נמצאת במצוקה. לנו עוד יש בקליסט שמחזיק אותנו אבל מצבם של המו"לים הקטנים לא טוב. בגלל החוק אין היום מקום למו"לים קטנים. ברשתות הספרים יגידו לך שהם שומרים על המכירות, אבל חלק גדול ממה שהם מוכרים היום זה לא ספרים, הם מוכרים צעצועים ומוזיקה, כמו"לים זה מעציב אותנו".

אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים אמר על ההצלחה הפנומנלית של "מלכת היופי של ירושלים" כי "מאז הימים הגדולים לפני שבע או שמונה שנים כשדויד גרוסמן ומאיר שלו הוציאו את הספרים שלהם לא היתה תופעה כזאת של סופרת ישראלית שנמצאת 62 שבועות רצוף ברשימות רבי המכר".

שרית ישי לוי סיפרה שהיא כבר עובדת על הספר השני שלה אותו יערוך שמעון ריקלין. "אני מקווה שלמרות חוק הספרים אצליח גם בספר השני", אמרה. בנתיים היא עובדת על עיבוד של הספר לקולנוע ולתיאטרון. רוני מודן סיפרה שהספר כבר נמכר לתרגום בטורקיה, גרמניה ואיטליה, וכי כעת היא במגעים עם שני מו"לים גדולים בארצות הברית שביקשו לרכוש את הזכויות לספר.  

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ