פרס סצינת הסקס הספרותית הגרועה ביותר הוענק לבן אוקרי

הסופר הניגרי זכה בפרס של המגזין "ליטררי רוויו" על סצינה בספרו "Age of Magic" שבה הוא משתמש בדימוי של טיל תועה הנשלח אל הלילה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

הסופר הניגרי בן אוקרי שזכה כבר בכמה וכמה פרסי ספרות יוקרתיים, בהם פרס הבוקר בשנת 1991, זכה כעת בפרס מפוקפק יותר – פרס "ליטררי רוויו" לסצינות הסקס הגרועות ביותר.

הוא זכה בו בזכות סצינת סקס מתוך הספר "Age of Magic" ובו הוא משתמש בדימוי של טיל תועה הנשלח אל הלילה. "ידו שריפרפה על פיטמתה כמו הפעילה מתג והיא התעוררה. הוא נגע בבטנה וידו שרפה אותה. הוא הרעיף על גופה נגיעות מהוסות ומוחה הוצף בתחושות מתוקות-מרירות. היא חשה מקומות בגופה שרק אלוהים עם חוש הומור יכול היה להסתירם בו. שטה על זרמים חמימים, היא חשה שהוא גולש לתוכה. הוא התעלס איתה בעדינות ובכוח, מלטף את צווראה, סוגד לפניה בידיו, עד שהיא נשברה וקולות יללה קצובים נמוכים פרצו ממנה... היקום היה בתוכה ועם כל תנועה הוא הלך ונגלה לה. בלילה, היכן שהוא, טיל תועה התפוצץ".

תגובתו של אוקרי לזכייה היתה "סופר כותב את מה שהוא כותב וזה הכל". לורה פאלמר מהוצאת "הד אוף זאוס", שקיבלה את הפרס בשמו, אמרה "זה חלומו של כל מו"ל". העורכת של אוקרי אמרה "זכייה בפרס היא כיף אבל היא קצת לא מכובדת, ממש כמו סקס, בהנחה שעושים אותו נכון".

אוקרי לא היה לבד ברשימה המכובדת של המועמדים לפרס. היו שם גם זוכה פרס הבוקר השנה ריצ'רד פלניגן, הארוקי מורקמי, מייקל קאנינגהם ווילבור סמית.

ג'ונתן בקאהם, עורך במגזין הספרותי, אמר שרשימת המועמדים היא הטובה שהיתה בשנים האחרונות: "פלנגאהן כרך סביב המפגש המיני כל כך הרבה שמות עצם מופשטים עד שכל החוויה נהפכת למעורפלת ומסורסת. סצינת המין של מורקמי נטולת חיכוך באופן מוזר, הזדמנות לכתיבת מטאפורות יותר מכל דבר אחר".

פרס הסצינה הספרותית הגרועה נוסד בשנת 1993 במטרה למשוך תשומת לב אל מה ששופטים רואים ככתיבה גרועה, רדודה או עודפת של תיאורי מין בספרות המודרנית וכדי לגרום לה להיעלם. בין הזוכים בפרס בשנים הקודמות: נורמן מיילר, טום וולף וג'ונתן ליטל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ